4 Грудня 2018
Новини

Росія дала задній хід: частково розблокувала прохід українських суден в Азовському морі

Росія дала задній хід: частково розблокувала прохід українських суден в Азовському морі

РФ зробила хід, якого від держави-агресора українці не чекали: частково розблокувала українські порти в Азовському морі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України, посилаючись на слова глави відомства Володимира Омеляна.

Міністр повідомив: станом на 3 грудня, спостерігається рух суден через Керченську протоку в напрямку українських портів на Азові.

«Так, частково розблоковані порти Бердянськ та Маріуполь. Судна здійснюють свій рух на вхід та вихід через Керченську протоку у напрямку українських портів. Судна зупиняються російською стороною, оглядаються, як і раніше, проте частково рух відновлено», – заявив Володимир Омелян.

Зі слів очільника відомства, наразі на вхід в Азовське море очікують 17 суден, на вихід – одне. Ще дев’ять кораблів стоять біля причалів у портах.

Міністр інфраструктури Омелян переконаний, що росіяни деблокували українські порти під впливом скоординованих дій української влади, жорсткої та однозначної міжнародної реакції, а також уваги з боку закордонних ЗМІ: «Вчора разом із заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком та керівником Адміністрації морських портів України ми зробили розширену спільну прес-конференцію в порту Маріуполя для іноземних медіа, де розповіли про порушення міжнародного права з боку Російської Федерації, економічні та геополітичні загрози від блокування портів Азову, а також закликали міжнародну спільноту виступити єдиним голосом на захист демократії, миру і свободи в Україні».

Міністр інфраструктури сподівається, що найближчими днями українські порти буде розблоковано повністю, а наступним кроком Кремля стане звільнення наших моряків, захоплених у полон російськими силовиками.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика
В тему