Обласний центр Волині вшосте передав на переробку відпрацьовані побутові хімічні джерела струму. Цього року лучани зібрали 3,5 тонни батарейок та акумуляторів.
Вони доставлені у м. Львів на підприємство «Аргентум» для подальшої переробки.
До слова, всього за 6 років зібрано та передано на переробку понад 11,5 тонн відпрацьованих батарейок з Луцька.


При цьому, за інформацією директора львівського підприємства Василя Срібного місто Луцьк єдине в Західному регіоні, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів, та ще й в таких великих обсягах вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті.
Нагадаємо, ще з 2013 року відділом екології Луцької міської ради було започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено біля ЦНАПу, житлово-комунального підприємства № 11, в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста 72 металевих контейнери для таких відходів.
Чим небезпечні батарейки
Екологи кажуть: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 л води або 20 кв. м ґрунту. Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульта для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайника води.
Потрапляючи на полігон твердих побутових відходів чи в інші місця, батарейки під дією води та сонця розкладаються і забруднюють надзвичайно токсичними речовинами ґрунти, воду, повітря, весь навколишній простір.
Поступово важкі метали просочуються в грунт, а потім надходять у ґрунтові води. Підземні річки і струмки легко переносять отруту до водойм, звідки беруть початок водопроводи, а по шляху отрута вбирається корінням дерев і рослин.
Відтак, людина отримує їх і у вигляді питної води, і у вигляді змеленої для борошна пшениці, і у вигляді молока від корови, що паслася на отруєному лузі.
Важкі метали діють на організм не відразу, а повільно відкладаються, вражаючи нервову систему, нирки, легені, мозок, шкіру і кістки
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.