14 Листопада 2018
Новини

Тонни луцьких батарейок поїхали на переробку до Львова (фото)

Тонни луцьких батарейок поїхали на переробку до Львова (фото)

Обласний центр Волині вшосте передав на переробку відпрацьовані побутові хімічні джерела струму. Цього року лучани зібрали 3,5 тонни батарейок та акумуляторів.

Вони доставлені у м. Львів на підприємство «Аргентум» для подальшої переробки.

До слова, всього за 6 років зібрано та передано на переробку понад 11,5 тонн відпрацьованих батарейок з Луцька.

При цьому, за інформацією директора львівського підприємства Василя Срібного місто Луцьк єдине в Західному регіоні, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів, та ще й в таких великих обсягах вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті.

Луцькі батарейки їдуть в Львів

Нагадаємо, ще з 2013 року відділом екології Луцької міської ради було започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено біля ЦНАПу, житлово-комунального підприємства № 11, в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста 72 металевих контейнери для таких відходів.

Чим небезпечні батарейки

Екологи кажуть: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 л води або 20 кв. м ґрунту. Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульта для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайника води.

Потрапляючи на полігон твердих побутових відходів чи в інші місця, батарейки під дією води та сонця розкладаються і забруднюють надзвичайно токсичними речовинами ґрунти, воду, повітря, весь навколишній простір.

Поступово важкі метали просочуються в грунт, а потім надходять у ґрунтові води. Підземні річки і струмки легко переносять отруту до водойм, звідки беруть початок водопроводи, а по шляху отрута вбирається корінням дерев і рослин.

Відтак, людина отримує їх і у вигляді питної води, і у вигляді змеленої для борошна пшениці, і у вигляді молока від корови, що паслася на отруєному лузі.

Важкі метали діють на організм не відразу, а повільно відкладаються, вражаючи нервову систему, нирки, легені, мозок, шкіру і кістки

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Фото
В тему