8 Листопада 2018
Новини

У Львові вчителька накинулася на другокласника, бо його знудило і висміяла дитину перед класом

У Львові вчителька накинулася на другокласника, бо його знудило і висміяла дитину перед класом

Про випадки булінгу в школі сьогодні кричать усі ЗМІ. Так, насилля серед підлітків неприємне явище, але страшніше, коли цим страждають і педагоги, ті, на кого покладена місія вчити наших дітей. Один з таких випадків сколихнув Львів. Тут вчителька не захотіла брати учня в екскурсію, бо він постійно блював, а, коли дитину знудило на уроці ще й висміяла його перед класом.

Про це розповів тато хлопчика, Олександр Тарасюк в співтоваристві «Батьки SOS» у Facebook.

Він зазначив, що цькування дитини почалося ще в минулому навчальному році. Його сина, Дмитрика під час шкільної екскурсії на автобусі кілька разів знудило. Після поїздки батькам дитини вчителька нічого не розповіла і повідомила, що поїздка пройшла добре.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову булінг: вчителька нацькувала клас проти дитини, бо її батьки не здають грошей
Але, вже через деякий час у класі знову організували екскурсію, і вчителька при всіх дітях повідомила хлопчику, що він не поїде. Коли обурений батько звернувся до викладача з проханням пояснити йому ситуацію, вона розповіла, що не візьме дитину в поїздку, оскільки в попередній поїздці його нудило всю дорогу і ніхто не має наміру за ним прибирати.

«Вона відповіла: «Ваша дитина хвора, і я не буду прибирати його блювоту» і двічі повторила це при всьому класі. На питання, як вона може замість лікаря ставити діагноз дитині, відповіла, що вже один раз вже брала мого сина в поїздку, в якій він «ригав впродовж 5 годин. І вам, як батькові, має бути дуже соромно за те, що ви підсунули мені хвору дитину в дорогу», – написав обурений батько.

В цьому навчальному році ситуація ще загострилася. Вчителька знову організувала поїздку і кожен раз, коли з’ясовувала, хто з дітей поїде, виділяла хлопчика і повідомляла, що він не поїде.

Відтак, й діти почали підхоплювати від викладача слова і перестали з Дімою ставати в пари, грати і сідати за одну парту, аргументуючи це тим, що його нудить.

Хлопчик перестав спілкуватися з дітьми, замкнувся в собі, почав скаржитися на болі в серці, животі і відмовлявся від їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлопчика, з якого насміхалися вчителі, мама не може захистити, бо в директора є «криша»

Після чергового візиту батька в школу, вчителька сказала дітям, що поїздку доведеться скасувати через Діму, так як він поскаржився своєму батькові, що його не беруть.

Тато Діми розповів, що поза школою його син дуже товариська дитина, займається спортом і абсолютно здоровий.

Якщо дитину цькують у школі: покрокова інструкція

Перш за все, якщо над вашою дитиною знущаються в школі ні в якому разі не можна це ігнорувати.

Далі, необхідно звернутися до класного керівника, а в разі нездатності вирішити ситуацію на класному рівні, йти з претензією до завуча або директора школи.

Для цього потрібно мати фактичне підтвердження вашої скарги, тобто, необхідно написати і зареєструвати офіційну заяву.

Для отримання правової допомоги опубліковано контактний телефон Єдиного контакт-центру юридичної допомоги: 0800213103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

За цим телефоном батьки зможуть отримати юридичну консультацію, скласти заяви та інші документи.

Для психологічної допомоги дитині необхідно звернутися в Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей і батьків з питань захисту прав дітей за номером 116111.

Поки дитині не виповнилося 18 років, відповідальність за його вчинки в повній мірі несуть батьки.

Чому починається булінг?

Сьогодні в Україні жертвами булінга стають 8 з 10 дітей. Початок цьому дає такий собі рекет щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони. Серед же дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.

Основні ознаки булінга і так званого мобінга (менш радикальних образ) це:

  • Нерівність сил агресора і жертви;
  • Повторюваність насильства;
  • Гостра емоційна реакція жертви.

Найчастіше цькування відбувається в школах, де діти апатичні і розчаровані, а їхня потреба у визнанні та розумінні не задоволена. Там же, де образа честі людини вважається порушенням більшим, ніж прогул або вандалізм, булінг виникає дуже рідко і скоріше є винятком з правил.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів
В тему