25 Жовтня 2018
Новини

Росія назвала присудження премії імені Сахарова Сенцову - хамством

Росія назвала присудження премії імені Сахарова Сенцову - хамством

Рішення Європарламенту про присудження премії імені Сахарова українському режисерові Олегу Сенцову, який відбуває покарання в російській колонії, є проявом політиканства.

Про це в четвер, 25 жовтня, заявив член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Олександр Брод, повідомляє ТАСС, – пише «korrespondent».

«Я не бачу за Сенцовим правозахисних заслуг, і виділення його з правозахисників, журналістів, які опинилися за грантами, – це політиканство», – сказав він.

Брод заявив, що в період, коли Сенцов голодував, «російські правозахисники докладали необхідних зусиль для своєчасного надання йому медичної допомоги».

За його словами, Сенцову можна поспівчувати, оскільки він «голодував і сильно схуд», але при цьому додав, що українець «засуджений за важчою статтею».

У свою чергу, віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой вважає рішення Європарламенту необґрунтованим і хамським.

«Ми з європейцями все далі і далі розходимося в оцінках подій, що відбуваються, і присудження премії людині, засудженій за спробу теракту, – це, на мій погляд, вже останній крок з демонстративного нехтування загальноприйнятими нормами і законами. Тому ми тільки шкодуємо про такий, на наш погляд, абсолютно необґрунтований і досить хамський вибір наших колег», – заявив Толстой.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов став розмінною монетою між США та Росією

Нагадаємо, що на премію Сахарова Сенцова номінувала Європейська народна партія, найбільша фракція в Європарламенті.

Премія Сахарова за свободу думки є щорічною нагородою Європейського парламенту. Вона заснована в 1988 році і вручається в чотирьох галузях, зокрема в галузі захисту прав людини і її основних свобод.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, олег сенцов, росія
В тему