25 Жовтня 2018
Новини

На Буковині із кором злягли 45 школярів і вагітна учителька

На Буковині із кором злягли 45 школярів і вагітна учителька

Діагноз «кір», який у народі називають «дитячою чумою», підтвердили у 45 дітей і молодої жінки при надії у селі Рукшин Хотинського району Чернівецької області. Спалах кору стався у тутешній школі.

Ідеться в сюжеті ТСН.

У результаті зараз хворіють до півсотні учнів – від першачків і до старшокласників – і вагітна вчителька початкових класів. А усього з часу першого випадку захворювання кором перехворіли понад сто дітей, які відвідують цей навчальний заклад.

Повідомляється, що більшість хворих лікується вдома. Лише восьмеро дітей перебувають у шпиталі в стані середньої тяжкості. На важку форму кору занедужала і вагітна вчителька першого класу. Вона теж у лікарні. Відомо, що переважно потерпілі не мали щеплень. Перший випадок захворювання у школі зафіксували у вересні. І хоча кількість захворілих невпинно зростала, освітній заклад на карантин закрили тільки зараз. І навіть не через кір, а через ГРВІ. Загальна кількість перехворілих перевалила за сто.

«Наймолодші – це діточки першого класу, – розказує Алла Яковенко, заступник головного лікаря Хотинської центральної районної лікарні. – І найстарші це 11-й клас. Симптоми (окрім характерної червоної висипки. – Ред.) – це лихоманка, це головний біль, це ознаки кон’юнктивіту, це кашель, блювота і це загальновиражена слабкість організму.

Директор школи, заняття у якій призупинено через кір, Сергій Шишковський розповів, із чого усе почалося: «Захворів першим хлопчик із 1-В класу. Він був у гостях у Путивльському районі. Цей район також страждає від спалаху захворюваності на кір. Двадцять три роки працюю директором школи, і я не пам’ятаю такого випадку і такого спалаху».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одній із шкіл Прикарпаття на кір захворіли практично всі щеплені діти

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, захворювання, діти, чернівці, школа, кір
В тему