18 Жовтня 2018
Новини

На Волині найбільше за газ боргують пільговики та багатії

На Волині найбільше за газ боргують пільговики та багатії

На Волині більше 76% споживачів природного газу мають заборгованість перед ТОВ «Волиньгаз Збут» за спожитий газ. Відтак, загальний борг  клієнтів компанії, що використовують газ у побуті, сягнув майже 361,6 млн грн.

Це на 28% більше, порівняно з минулим роком. Інформує ТОВ «Волиньгаз Збут».

Найбільші неплатежі за газ у Волинській області серед  побутових споживачів – на початок  жовтня  361,6 млн грн.  І це при тому, що 61,4% таких споживачів газу отримують державну допомогу. Субсидіанти  та пільговики заборгували  за газ майже 192,3 млн грн.

Найчастіше ухиляються від сплати рахунків за спожитий газ власники великих приватних будинків. У той же час споживачі із невеликими доходами намагаються вчасно розраховуватись.

Що стосується  злісних боржників, то згідно з чинним законодавством, компанія-постачальник газу змушена припиняти їм  поставки  газу. Першим кроком до цього є письмове попередження  про припинення газопостачання. За 9 місяців цього року було вручено майже 45,8 тис. попереджень на загальну суму за боргованості 167,3 млн. грн.

Якщо реакції та розуміння з боку споживача немає, за дорученням на відключення постачальника відбувається припинення газопостачання, а справа передається до суду.  З початку року було відключено 2 345 господарств.  Після відключення майже 63,5 % споживачів погашають заборгованість упродовж  кількох днів. Для відновлення газопостачання необхідно погасити не лише борг, а й відшкодувати витрати за відновлення газопостачання. Ще 244 справ на боржників було передано до суду.

Якщо споживач не може оплатити всю суму заборгованості, він має право  укласти договір реструктуризації.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, волиньгаз, борги, газ
В тему