12 Жовтня 2018
Новини

Бензинова лихоманка в Україні: чи знизиться ціна на паливо

Бензинова лихоманка в Україні: чи знизиться ціна на паливо

Ціна на бензин, дизель та газ ростуть вже другий місяць. З чого складається вартість палива, та чи знизиться вона до кінця року.

Через зростання уже другий місяць поспіль ціни на дизель, бензин та автомобільний газ, в Україні розпочалася справжня «бензинова лихоманка». Лише за останній тиждень водіїв шокувала вартість палива на різноманітних АЗС: більше 35 грн вартує бензин А-95, за преміальний А-95 плюс потрібно сплатити  36,5 грн за літр.

За поясненням Леоніда Косянчука, експерта паливного ринку, вартість зростатиме і надалі, як би цього не хотілося водіям. А загалом і усім українцям, адже ціни на паливо пов’язані з підвищенням  цін практично на всі на послуги та товари. А результатом усього цього буде підвищення інфляції.

При цьому експерт зазначає, що «винуватицею» такого різкого подорожчання палива є нафта, яка досягнути позначки в 100 американських доларів за барель. А результатом такої ціни стане вартість палива більше ніж 40 грн.

Так, вартість бензину розраховується за формулою:

  • 47%  - нафта по закупівельній ціні, закупівельна ціна нафти (вартість нафти після переробки, транспортування, маржа трейдера і заробіток нафтопереробника );
  • 40% - податки платяться в ціні на АЗС - («акцизка», податок на роздрібний продаж акцизних товарів, податок на додану вартість);
  • 2-3% - транспортування;
  • 10% - заробіток нафтотрейдерів.

«По контракту нафтопродукти наразі вартують по 747 доларів, тепер ще додайте акциз 213 з половиною євро. І цю суму множте на поточний курс долара. При подорожчанні кожних 10 доларів нафтопродуктів до вартості палива по оптовим продажам додають 40 коп», - розповів Косянчук.

Однак така пропорція по цінам зберігається лише при умові, якщо курс гривні більш-менш стабілізується до курсу долара. При збільшенні курсу на кожну додаткову гривню додається 85-87 копійок до  літри  як дизеля, так і бензину.

Хоча, за повідомленням експертів, до зими вартість палива має за тридицією знизитися в ціні, приблизно до 1 грн/л, при умові припинення зростання долару до гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стоп авто: активісти оголосили бойкот цінам на пальне (відео)

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, ціни, бензин
В тему