30 Вересня 2018
Новини

На дорогах України, за останні 15 років, загинуло 74 тисячі людей

На дорогах України, за останні 15 років, загинуло 74 тисячі людей

В аваріях на дорогах в Україні за цей рік загинули вже понад 1,5 тисячі осіб, за минулий рік – від 3,4 тисячі до 4,5 тисячі, за останні 15 років – близько 74 тисяч осіб.

Про це пише «pravda».

Такі офіційні дані для видання зібрав Всеволод Некрасов у статті «Смерть на дорозі: що приховує офіційна статистика про ДТП в Україні».

Він зазначає, що дані державних відомств щодо дорожньо-транспортних пригод розходяться і можуть бути сфальсифіковані, але й ці цифри – вищі, ніж у великих країнах Європейського Союзу.

Так, за 7 місяців 2018 року, за даними патрульних, загинули 1 545 осіб і отримали травми 15 647 осіб.

За 15 років ведення офіційної публічної статистики в Україні загинуло в ДТП 74 тисяч осіб і ще 603 тисячі осіб отримали травми.

76% травмованих у ДТП в Україні помирають на догоспітальному етапі, тоді як у ЄС – 28%.

У Міністерстві охорони здоров’я констатують, що ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді 15-24 років. За останні 6 років на дорогах України загинули 1 400 дітей. Понад 43% загиблих у 2016 році – це пішоходи і велосипедисти.

Автор статті пише, що дані Міністерства внутрішніх справ і Державної служби статистики, якими послуговується МОЗ, суттєво відрізняються (у 2016 році розходження даних МВС і МОЗ було близько 50%).

У 2017 році, за даними Патрульної поліції, загинуло 3432 особи, а за даними Державної служби статистики – 4529 осіб.

За 13 років розбіжність у даних становить майже 16 тисяч загиблих.

Як пояснили в Держстаті, МВС вважає загиблими в ДТП лише тих, хто загинув безпосередньо на місці аварії, а Держстат веде статистику на підставі лікарських і фельдшерських свідоцтв про смерть, де вказана причина смерті.

Автор статті, проаналізувавши дані Патрульної поліції щодо ДТП з 1 січня до 31 липня 2018 року та інформацію з відкрити джерел, робить висновок, що даним патрульних вірити не варто.

Проте навіть за офіційною статистикою безпека дорожнього руху в Україні низька порівняно з країнами ЄС.

Якщо порівняти з державами, співмірними за кількістю населення з Україною, то в Німеччині, Великобританії та Іспанії на 1 млн осіб гине вдвічі менше людей, ніж в Україні, хоча кількість населення там на мільйони і десятки мільйонів більша.

Некрасов наголошує, що в країнах ЄС на тисячу осіб зареєстровано 500 авто, а в Україні – 202 автомобілі, у 2,5 разу менше (за даними Мінінфраструктури, всього 6,9 млн машин).

Тобто в Україні при нижчому рівні автомобілізації показник смертності у ДТП на 1 млн машин тільки за офіційними даними більш ніж у 5 разів вищий, ніж в країнах ЄС.

«Якщо визнати, що офіційні дані про кількість загиблих в ДТП в Україні занижені на 30-50%, то смертність на українських дорогах вища, ніж на шляхах країн Євросоюзу, приблизно в 7,5 разу», – пише автор.

Через втрати на дорогах Україна зазнає й економічних втрат.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, україна, дтп, смерть, дороги
В тему

Останні матеріали