18 Вересня 2018
Новини

18 вересня - Всесвітній день моніторингу якості води

18 вересня - Всесвітній день моніторингу якості води

18 вересня – 261-й день року (262-й у високосний рік) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 104 дні.

Що ж відзначають 18 вересня?

Міжнародні:

  • День пам'яті загиблих мотоциклістів
  • Всесвітній день моніторингу якості води. Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води.

Це екологічне свято, засноване за ініціативою американського Фонду чистої води, до теперішнього часу стало інформаційно-освітньою програмою, спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети і участь в захисті від забруднення. Програма надає можливість людям здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).

Спочатку Всесвітній день моніторингу води планувалося відзначати 18 жовтня, в честь дати прийняття Конгресом США – 18 жовтень 1972 року – «Акта про чисту воду». Цей документ присвячений питанням відновлення і захисту водних національних ресурсів. Але з часом свято здобуло популярність і став проводитися і в інших країнах. Тому з 2007 року його дату перенесли на місяць раніше, для полегшення участі тих країн, на території яких вода у водоймах в цей час року вже замерзає.

Традиційний захід цього Дня – взяття проб води в різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Бажаючим пропонується провести ряд нескладних тестів по визначенню якості води в місцевих річках, озерах та інших джерелах, а результати опублікувати на сайті Всесвітнього дня моніторингу якості води (WWMD).

За інформацією сайту WWMD, в 2011 році в заходах Дня брали участь 340 тисяч людей з 77 країн світу. А сьогодні моніторинг своїх водойм проводять 1,5 мільйона осіб з 146 країн світу. За допомогою простого набору тестів і дорослі, і діти можуть досліджувати якість прилеглих водойм, включаючи температуру води, її кислотність (pH), прозорість (каламутність) і розчинений кисень (DO). Результати потім передаються беруть участь спільнотам по всьому світу через сайт WWMC. Ви також можете взяти участь і захистити, тим самим, наш найцінніший ресурс.

Вода – елемент, без якого не з'явилася б життя на Землі. Людський організм, як і все живе, не може існувати без цілющої вологи і складається на 3/4 з води. Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від хвороботворних бактерій і вірусів, тому увага до її якості – важливе завдання кожного жителя планети, що думає про своє здоров'я і довголіття.

Національні:

  • Азербайджан: День національної музики
  • Іран: День перської літератури і поезії
  • Вірменія: День астрономії
  • Чилі: День пам'яті першого уряду Чилі 1810 року

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему