15 Вересня 2018
Новини

Українці, після заробітків у Польщі, їдуть до Західної Європи

Українці, після заробітків у Польщі, їдуть до Західної Європи

Польський ринок праці надалі привабливий для закордонних працівників.

Про це інформує «Польське радіо».

Доктор Володимир Стрєльцов, ад’юнкт з Поморської академії в Слупську, підкреслює, що частина громадян України після отримання досвіду у Польщі шукає працю у Західній Європі.

Польща залишається привабливим ринком праці для робітників з-поза східного кордону. Офіційно їх на берегах Вісли один мільйон, а неофіційно – майже вдвічі більше.

Доктор Володимир Стрєльцов, ад’юнкт з Поморської академії в Слупську, підкреслює, що частина громадян України після отримання досвіду у Польщі шукає працю у Західній Європі:

«Польща залишається привабливою країною, якщо йдеться про заробіток. Особливо, для цих областей. Адже, відомі такі приклади, коли люди мешкають або в Луцьку, або у Львові, неподалік кордону, вони беруть відпустку і, доки вона триває, працюють у Польщі. Протягом цієї відпустки вони, фактично, заробляють стільки ж, скільки заробляють за рік».

Даріуш Смолінський з державної інспекції праці у Слупську підкреслює, що багато працівників зі Сходу користаються допомогою чиновників. Також він розповідає, що й надалі трапляються випадки заниження розміру зарплатні та нелегального працевлаштування взагалі без виплати грошової винагороди:

«Нам важко вирахувати масштаб. Ми знаємо, що до нас надійшло, скажімо, кільканадцять справ такого роду. Ми всі їх розглядаємо, але треба пам’ятати, що те, що до нас надходить, - це лише вершина айсберґу. Однак, ми маємо таке досягнення, коли громадянин України надіслав нам листа із подякою за працю інспектора, який домігся виплати для нього зарплатні, що він її отримав вже на території України».

Найчастіше робітників з-за східного кордону Польщі працевлаштовують на будівництві і переробних підприємствах. Також частина з них виконує сезонну працю у гастрономічних закладах та у сільськогосподарській галузі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, польща, українці, робота
В тему

Останні матеріали