11 Вересня 2018
Новини

11 вересня - Тиждень освіти дорослих

11 вересня - Тиждень освіти дорослих

11 вересня – 254-й день року (255-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 111 днів.

Що ж відзначають 11 вересня?

Міжнародні:

Тиждень освіти дорослих. Заходи Тижня освіти дорослих в Україні проходять у другій декаді вересня. Це міжнародна ініціатива, яка проводиться з 1999 року під егідою ЮНЕСКО. Офіційну підтримку Тижня освіти дорослих здійснюють структури Міністерства освіти і науки України.

Тиждень освітнього зростання в Україні спрямований на розширення пізнавальних процесів в суспільстві, особисте вдосконалення освіти і культури дорослих людей. Ця міжнародна ініціатива підтримується в більш ніж 50 країнах світу. Щорічні події проводяться з 11 по 17 вересня.

Чи є межа у досконалості або достатньо досягти певного рівня освіти?

Практика показує, що знань не буває занадто багато. Навпаки, їх, як правило, недостатньо. Однак, далеко не кожен розуміє це. Завдяки пізнавальним процесам, які аж ніяк не закінчуються з досягненням певного віку, коли про людину можна сказати, що вона є дорослою, відбувається найважливіше ствердження незримих життєвих процесів, що йдуть слідом за суспільством. Ці процеси впливають на все. Не тільки на культуру або самоідентифікацію. Вони є невід’ємною частиною нас самих, єдності багатополярного соціуму, пошуку відповідей на нові виклики, які ставить перед нами завжди унікальний поточний момент.

Наука давно відмовилася від того, щоб стояти на місці. Догми або виявлені закономірності - лише частина якогось, більш масштабного і великого, що нам ще належить пізнати. Дотримуючись тільки вже досягнутих знань, ми часто не помічаємо, як ставимо себе в якийсь глухий кут. Обмежуємо свої можливості, скорочуємо творчі і новаційні підходи, перестаємо стежити за диханням життя.

Ще древніми людьми було помічено, що «користь пізнання у тому, що мудрість життя зберігає тому, хто має її» (Еккл.7: 12). Освітній підхід до поліпшення систематизації вже відомих знань значно підвищує шанси на збереження нашої власної гармонії, допомагає нам бути максимально корисними не тільки для себе, але і для оточуючих нас людей, розвивати суспільство і створювати необхідні зв’язки.

З 1999 року в Україні щорічно проходить «Тиждень освіти дорослих», який проводиться під егідою ЮНЕСКО. Підтримку цього заходу надають офіційні державні структури – Міністерство освіти і науки (МОН), Всеукраїнське координаційне бюро «Освіта дорослих України» та Міжнародна громадсько-державна програма «Освіта дорослих України». Заходи проходять на базі освітніх установ із залученням відповідних фахівців по всій країні. Як правило, вибирається загальна тема року, наприклад у 2017 році темою Тижня освіти стане розмова про спадщину народу України.

Національні:

Аргентина: Національний день вчителя

Пакистан: Національний день пам'яті Мухаммада Алі Джини

Росія: День військової слави на честь героїв битви біля мису Тендра (1790 рік)

Росія: День тверезості

Росія: День гранчастого стакана

США: День патріота (Загальнонаціональний день служіння і пам'яті), в пам'ять про загиблих в результаті терактів в 2001 році в Нью-Йорку і Вашингтоні

Чилі: День річниці військового перевороту 1973 року, день пам'яті Сальвадора Альєнде.

Ефіопія: Свято початку нового року (Енкутаташ)

Каталонія: Національний день Каталонії в пам'ять річниці закінчення облоги Барселони (1714)

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему