2 Вересня 2018
Новини

Незабаром в Україні стрибок долара очікується до 60 гривень

Незабаром в Україні стрибок долара очікується до 60 гривень

Відомий економічний експерт Ерік Найман зробив різку заяву для України.

Про це він розповів під час чату на "Главреді".

Якщо Україна в найближчі півроку не відновить співпрацю з МВФ, то ймовірність дефолту наближається до 100%, вважає економіст.

Також він вважає, що в Україні влада до виборів, які заплановані у 2019 році, намагатиметься утримувати курс гривні не вище 30-32 грн за долар.

Після виборчої гонки дуже висока ймовірність, що пружина розгорнеться, і курс полетить до позначки в 60 гивень за долар.

"На початку року Нацбанк штучно зміцнив гривню, за що зараз ми всі будемо розплачуватися прискоренням інфляції та девальвації", - стверджує Ерік Найман.

Тим часом українська валюта продовжує все більше прогинатися під жорстким курсом долара і, за словами фінансових аналітиків, до кінця поточного року курс іноземної валюти може досягти приголомшливого рівня.

Хоча інші фахівці все ж озвучують більш оптимістичні прогнози.

Фінансовий аналітик Андрій Новак вважає, що курс долара до кінця року буде падати приблизно на 50 копійок – 1 гривню щомісяця. Одним із факторів, який буде впливати на валютний курс, є можливе виділення Україні кредитного траншу в розмірі близько 2 мільярдів доларів з боку Міжнародного валютного фонду.

Втім, деякі фахівці вважають, що співпраця з МВФ не відновиться в 2018 році, так як головною умовою для цього є підвищення цін на газ для населення, "чого не відбудеться перед виборами".

Тому курс валют може стати фатальним для українців.

МВФ дасть гроші Україні тільки у двох випадках. Перший - якщо відновляться реальні системні реформи. Другий - якщо Україні буде загрожувати банкрутство. Перше не хочуть робити українська влада, друге поки нам не загрожує. Тому МВФ не поспішає допомагати Україні. І це може тривати до виборів.

На сьогодні іноземних інвесторів від України відлякує жахливий інвестиційний клімат. Це і слабка судова система, і відсутність гарантії прав власності, і нестабільні державні фінанси, і податкова система, і свавілля силових структур. Еліті не вигідні реформи, тому вона робить все, щоб їх відстрочити.

Також керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times, доктор економічних наук Ерік Найман стверджує, що зараз найкраще зберігати заощадження в доларах, а українцям краще відкривати рахунки в американських банках і переводити гроші туди.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, мвс, україна, гроші
В тему

Останні матеріали