31 Серпня 2018
Новини

Супрун вважає 1 вересня «пережитком совєтської традиції» та закликає бути обережними

Супрун вважає 1 вересня «пережитком совєтської традиції» та закликає бути обережними

Уже завтра майже в усіх навчальних закладах Украъни відбудеться свято Першого дзвоника, а через день тисячі школярів сядуть за парти і розпочнеться новий навчальний рік.

Останнім часом доволі  часто трапляються випадки, коли під час урочистих лінійок дітям та батькам, вчителям стає не добре через задуху, велике скупчення людей.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликає відмовитися від проведення таких заходів, вважаючи їх не тільки пережитком минулого, а й шкідливим та небезпечним заходом, насамперед для дітей.

«Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору», - пише Супрун на своїй сторінці у facebook.

Вона зазначає, що натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем.

«За будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця», - наголошує вона.

Міністерка також зазначає, що окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю.

«Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків. Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками?», - йдеться у дописі.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, уляна супрун, школярі, Надзвичайні події
В тему