29 Серпня 2018
Новини

В Україні можуть з'явитися орендовані багатоповерхівки

В Україні можуть з'явитися орендовані багатоповерхівки

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, близько 70% ринку оренди нерухомості в Україні перебуває в тіні. Особливо це стосується квартир економ-сегмента, власники яких не реєструють угоди офіційно. А вартість оренди у великих містах часто досягає розміру середньої заробітної плати.

Щоб бодай частково вирішити проблему дороговартісного житла в оренду та вивести цей напрям економіки з тіні, в уряді обдумують реалізувати ряд змін.

У планах Міністерства – дозволити забудовникам споруджувати орендні будинки-комплекси, в яких квартири будуть не продаватися, а здаватися. В уряді вважають, що така ініціатива дозволить збільшити кількість доступного житла і знизити середні ціни на оренду.

Втім українським забудовникам поки що не цікавий такий вид бізнесу. Продавши квартири, інвестор миттєво отримує прибуток і окуповує проект. У випадку з орендою прибуток доведеться чекати не один рік. Мінрегіонбуд планує звільнити забудовників від участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, щоб зацікавити їх.

Натомість орендарі зможуть реєструватися за місцем проживання, зобов’язані будуть страхувати житло. Про підвищення орендної плати мешканців повинні будуть повідомляти в письмовому вигляді з обґрунтуванням причин і не частіше ніж один раз на рік.

До слова, в США і Британії орендних будинків приблизно 30%, в Німеччині – 60%, а в Швейцарії – аж 70%.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали