15 Серпня 2018
Новини

Олександр Савченко: «До майбутніх виборів потрібно поставитися з особливою відповідальністю»

Олександр Савченко: «До майбутніх виборів потрібно поставитися з особливою відповідальністю»

Кожен політик, приходячи у владні кабінети, повинен першочергово працювати задля добробуту людей, котрі обрали його на ту чи іншу посаду, довірили йому своє майбутнє і надали право вирішувати їхню долю, а не думати лише про себе, лобіювати власні інтереси та примножувати свої статки за рахунок простих людей. Головною для кожного народного депутата України чи представника інтересів громади рад інших рівнів повинна бути законотворча діяльність, а не захист власного бізнесу. Таких принципів дотримується партія «РОЗУМНА СИЛА», яка за два роки функціонування вже зуміла створити мережу первинних осередків у всіх регіонах України, взяти участь у місцевих виборах і отримати гідний результат. Члени партії «РОЗУМНА СИЛА» не бояться виступати проти олігархічної системи, котра панує в країні останні роки, проти корупціонерів у раді. Через свою відкриту опозицію до діяльності влади партійцям не раз доводилося зазнавати утисків та переслідувань.

Про те, як доводиться протистояти тиску, чому реальна робота важливіша за гучну рекламу і чи дійсно реально можновладців зробити слугами народу –розповів заступник голови партії Олександр Савченко під час засідання медіа-клубу «На власний погляд», що відбувся днями у Києві. Лідером партії «РОЗУМНА СИЛА» є Олександр Соловйов.

«Курс країни треба міняти лише законодавчим методом»

Олександр Савченко зауважив, що партія «РОЗУМНА СИЛА» молода, їй лише два роки, не парламентська. Головний принцип діяльності  – захист інтересів та добробуту простих громадян, а не власних політичних чи фінансових амбіцій.

За його словами, наразі склалося так, що більшість партій, у парламенті не ставлять людину у пріоритет. «РОЗУМНА СИЛА» намагається цю ситуацію змінити.

«Якщо ми не будемо намагатися повернути функції парламенту до тих, якими вони були спочатку, до тих, якими вони задумувалися ще до прийняття Конституції, до того, як створювався цей інструмент законодавчої влади, то в мене дуже  великі сумніви, чи буде майбутнє в цій країні загалом, тому що сьогодні те, що відбувається в стінах Верховної Ради, порушує всі мислимі та не мислимі правила, котрі ще 20 років тому ніхто і подумати не міг, що їх можна так відверто порушувати. Деякі люди, які у вищому законотворчому органі, навіть не мають вищої освіти, інші ж були спіймані на одержанні хабара, дехто має непогашену судимість або ж погасили судимість, коли стали народними депутатами. Коли  це все аналізую, то мені здається, що такий рівень абсурду дійшов до крайньої точки і його потрібно зупинити на найближчих виборах, інакше ситуація буде безповоротною», – наголосив Савченко.

Також він зазначив, що до майбутніх виборів потрібно поставитися з великою відповідальністю.

«У нас вичерпані економічні запаси, також Україна не має партнерів серед інших держав. Кожен діє в межах власних інтересів та вигоди. Проблеми у нас із працевлаштуванням. Особливо це помітно в регіонах. У нас зупинилися заводи-гіганти в Харкові, в Запоріжжі, людям ніде заробити гроші, і вони змушені їхати за кордон на роботу. Ситуацію змінити можуть лише вибори. Курс країни треба міняти лише законодавчим методом», – зауважив політик.

Савченко розповів, що «РОЗУМНА СИЛА» – це партія центристського типу.

«Ми не закликаємо людей штурмувати політичні інстанції, бо вважаємо це не демократичним способом. Ми хочемо змінити країну, її політику, тому нам необхідно прийти у Верховну Раду», – висловив думку Савченко.

«Свободи слова в Україні немає»

Олександр Савченко наголосив, що зараз існує багато способів донести інформацію до людей, але чи буде ця інформація правдивою – залежить від того хто очолює ЗМІ. Газети, телеканали, радіо – комусь належать. І ці люди вирішують, під яким кутом інформація повинна надходити до людей.

«Повірте, що ніяка партія, яка не належить якомусь можновладцю чи олігарху,  на телеканалі не з'явиться. Якщо ви побачите партію, яка прийде на комерційний канал, а в нас в країні 99% каналів комерційні, то потрібно задати питання: на яких підставах ця партія там перебуває. Фактично вона стає зобов’язана тому чи іншому власнику каналу», – зазначив політик.

Савченко додав, що найбільш чесними і менш залежними від олігархів є регіональні ЗМІ.

«У нас відбувається підміна поняття «свободи слова». Як тільки ти починаєш доносити свою ідею про те, яка ситуація зараз склалася в політикумі і що на думку влади можна говорити, а що – ні, зразу ж виникають певні заборони. На сьогодні влада не розуміє, що вона втрачає функцію сили – свою головну функцію. Вона випустила це із рук. За допомого різних дружин та військових формувань держава хоче втримати народ, втримати владу. Відбуваються різного роду переслідування не лише політиків, громадських діячів, але й журналістів. Держава забороняє представникам ЗМІ відкрито висловлювати свою думку і говорити правду про те, що діється в політичній, економічній та інших галузях життя. Свободи слова в Україні немає. Непоодинокі випадки, коли представники різноманітних збройних формувань нападають і б’ють правозахисників, розганяють журналістів, зривають мирні заходи просто тому, що хтось насмілюється виступати проти влади», – зауважив Савченко.

До слова, йому і самому доводилося не раз потерпати від кулаків представників праворадикальної організації С 14.

За словами Савченка, влада намагається закрити рота журналістам і чим ближче до виборів, тим радикальнішими стають методи тиску на медійників.

«Це відбувається кожен день, і вже на це ніхто не звертає уваги. Проте насправді чиниться банальний пресинг судової гілки влади, телеканалів. Це відбувається фактично зі всіма центральними телеканалами тієї чи іншою мірою. Люди в формі чи масках можуть прийти в редакції і втрутитися в роботу журналіста. Так не повинно бути», – каже політик.

Під хвилю пресингу потрапили і самі члени партії «РОЗУМНА СИЛА», адже щодня політичні опоненти намагаються вилити на них купи словесного бруду та заплямити їхню репутацію. Зокрема, називають рупором Кремля, чи говорять про те що структуру фінансують із закордону. Проте Савченко зазначив, що гроші на діяльність партії виділяє він та її очільник Олександр Соловйов, а до Росії партія не має ні найменшого стосунку.

Олександр Савченко сказав і про те, що серед ключових тез, за якими працює «РОЗУМНА СИЛА», – україноцентризм, який полягає у тому, що держава повинна піклуватися, в першу чергу, про своїх громадян, про те, щоб їм було комфортно жити на своїй території.

«Україноцентризм – це ревізія всіх міжнародних договорів, усього того, що відбувається у зовнішній політиці. Натомість ми маємо сліпе слідування вимогам нібито міжнародних партнерів, які ще більше погіршують і без того жебрацьке становище в нашій економіці. Нам піднімають пенсійний вік, бо нібито так роблять всі за кордоном. Нам піднімають тарифи на газ, на енергоносії, бо так вимагають міжнародні угоди. Але ніхто не враховує ситуації в Україні, рівня життя населення і не думає про те, як виживати нашим людям», – резюмував Савченко.

Наталія Бондарук

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, олександр савченко, вибори
В тему

Останні матеріали