7 Серпня 2018
Новини

7 серпня - День незалежності в Кот-д’Івуарі

7 серпня - День незалежності в Кот-д’Івуарі

7 серпня – 219-й день року (220-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 146 днів.

Що ж відзначають 7 серпня?

Національні:

Кірібаті: День молоді

Колумбія: День Битви при Бояка

Кот-д'Івуар: День незалежності. Свято День Незалежності в Кот-д’Івуарі святкується в першій декаді серпня. Присвячено здобуттю незалежності від Франції в 1960 році. Традиційні святкування Дня Незалежності здійснюються взимку – 7 грудня, так як в серпні в розпалі польові роботи.

Відомо, що Базиліка Богоматері Миру у столиці Кот-д’Івуару, Ямусукро – найбільша церковна будівля у світі, що займає площу 323 000 кв.м..

Країна є провідним у світі виробником какао-бобів, поставляючи 33% від загального обсягу ринку в даному сегменті.

Завдяки ефективній економіці і своїми тісними відносинами з Францією, Кот-д’Івуар є одним з найбільш процвітаючих тропічних африканських держав. Однак це не завадило країні зануритися у політичну нестабільність.

У 1999 році в країні стався перший, в її сучасній історії, військовий переворот. За ним пішла ще одна спроба у 2002 році. Уряду все ще вдається справлятися з лідерами повстанців, які претендують на північні регіони. Франція і деякі східноафриканські держави надали свої військові контингенти, щоб сприяти там підтриманню миру.

День Незалежності – центральне національне свято в Кот-д’Івуарі. Ця щорічна подія відзначається 7 серпня, в річницю проголошення незалежності від Франції.

За місцевою легендою, Королева Абла Поку – легендарний засновник Кот-д’Івуару. Як кажуть, вона привела сюди людей Бооль з Гани в середині 18-го століття. Французи встановили свій контроль в Кот-д’Івуарі в кінці 1880-х років. У 1893 році Кот-д’Івуар офіційно став французькою колонією. Його кордону були остаточно визначені.

Перший крок до незалежності був зроблений за участю одного з національних лідерів – Фелікса Уфуе-Буаньї. У 1944 році він організував першу сільськогосподарську профспілку в Кот-д’Івуарі. Профспілка стала наймати робітників-мігрантів для роботи на фермах, отримала високий авторитет і швидко зайняла чільне становище. Через рік Фелікс був обраний до французького парламенту в Парижі. Переломним моментом у відносинах між Францією і Кот-д’Івуаром став 1956 рік, коли відповідно до Закону про реформу заморських територій, ряд повноважень були передані з Парижа регіональним територіальним урядам на місця. У 1958 році Кот-д’Івуар став автономним членом французької громади, а 7 серпня 1960 року урочисто проголосив незалежність. Фелікс Уфуе-Буаньї був обраний першим президентом Кот-д’Івуару.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, яке сьогодні свято
В тему

Останні матеріали