7 Серпня 2018
Новини

В Україні через негоду ціна на хліб може зрости на 35 %

В Україні через негоду ціна на хліб може зрости на 35 %

Через червневу засуху і липневі дощі досить низька якість українського зерна.  Крім того, сильні дощі, що пройшли в ряді регіонів, заважають збиранню врожаю.

Відтак, нестача на ринку зерна високих сортів може спровокувати подорожчання хлібобулочних виробів на 30-35%. Пише finance.ua.

Як зазначив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич, надмірна вологість у результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття і інших шкідливих факторів, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

«У деяких областях дощило цілий місяць, більш ніж 30 днів ніхто не виходив у поле. Це більше, ніж період жнив», – зазнчив він.

Голова правління «Київхліба» Володимир Череда не пов’язує зростання цін з кліматично-погодними змінами. Він каже, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від урожаю.

«У 2016 і 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», – говорить він.

Така ситуація призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто чекати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», – стверджує Томич.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, продукти, ціни, економіка
В тему

Останні матеріали