2 Серпня 2018
Новини

Секс поступився котам та собакам

Секс поступився котам та собакам

Нещодавно Соціологічна група Рейтинг оприлюднила досить цікаве дослідження. Завданням соціологів було розпитати людей, що на їхню думку приносить їм найбільше щастя. Результати роботи неабияк дивують.

Отже, що показали дослідження:

Найбільше радості у житті українцям приносять родина (74%), діти (63%) та друзі (49%) – ці групи лідирують у рейтингу радості всі останні 10 років – період, протягом якого Соціологічна група Рейтинг досліджує дане питання.

Щасливі українці від подорожей (30%), спілкування з природою (30%), грошей (29%), музики (27%), роботи (25%), домашніх тварин (24%) та подарунків (22%).

 Майже кожному п’ятому українцю приносять радість відпустки/канікули, книжки, Інтернет, перегляд телевізору, їжа, секс, а також порання по господарству та заняття спортом. Кожному шостому – кіно, дні народження, молитва, шопінг. Майже кожному десятому – театр, танці, пісні, перемоги улюбленої команди чи просте усамітнення. Близько 5% приносять радість навчання та алкоголь, 1-2% – азартні ігри та легкі наркотики. Тільки 1% українців зазначили, що їм нічого не приносить радість у житті.

Протягом останніх 10 років найбільше зросло відчуття радості від родини, дітей, друзів, відпусток і подорожей, домашніх тварин і спілкування з природою, зайняття спортом, сексу, їжі, книжок, театру,  співів і танців.

Натомість за останні 10 років суттєво зменшилося число респондентів, які отримують радість від перегляду телевізору (нагадаємо, що ще у 2009-2011 роках перегляд телевізору стабільно потрапляв у першу п’ятірку рейтингу радості, тоді як сьогодні це середина другої десятки).

При цьому, зросло незначно або не змінилося число респондентів, яким радість приносять гроші, робота, подарунки, Інтернет, порання по господарству, кіно, молитва, перемоги улюбленої команди, шопінг.

Аналіз вікових груп засвідчив, що старші люди відчувають відносно більше радості лише від перегляду телевізору, порання по господарству та молитви. Також сюди можна віднести домашніх тварин, книжки, співи та усамітнення, де немає відчутної вікової різниці. Респондентам середнього віку відносно більше радості приносять діти та робота. Молоді – друзі, гроші, музика, їжа, секс, спорт, кіно, шопінг, танці, навчання.

Зафіксовано і гендерні різниці у сприйнятті радості. Так, жінкам відносно більше за чоловіків радості приносять родина, діти, природа, подарунки, книжки, шопінг, танці, співи, театр, домашнє господарство, молитва, усамітнення. Натомість, чоловікам відносно більше радості приносять друзі, робота, їжа, інтернет, секс, зайняття спортом, кіно, перемоги улюбленої команди, алкоголь та азартні ігри.

Люди з вищими доходами відчувають відносно більше радості практично від всього, окрім, перегляду телевізору та домашнього господарства. При цьому, діти приносять радість усім незалежно від рівня доходів респондентів.

Варто зазначити, що Україна зайняла 132-е місце в рейтингу найщасливіших країн світу. З 4,096-ма балами наша країна розмістилася між Ганою і Угандою. У минулому році Україна займала 123-у позицію і випереджала Грузію (126-е місце).

Рейтинг World Happiness Report складається на замовлення ООН: всього оцінюється 155 країн.

Серед лідерів рейтингу традиційно скандинавські країни – Норвегія, Данія, Ісландія, Фінляндія, а також Швейцарія.

«Найбільш нещасливими країнами» експерти називають Бурунді, Танзанію і Центральноафриканської республіки.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, українці
В тему

Останні матеріали