1 Серпня 2018
Новини

Батьків перевірять, куди вони витрачають аліменти на дитину

Батьків перевірять, куди вони витрачають аліменти на дитину

З кінця серпня в Україні органи опіки та піклування почнуть перевіряти, куди йдуть і як використовуються аліменти. Порядок і періодичність таких інспекцій визначить Мінсоцполітики.

Такі норми містить Закон № 2475-VIII, що підсилює захист прав дитини на належне утримання. Сам він набуде чинності 28 серпня 2018 року, крім деяких окремих положень, пише ligazakon.ua.

Контроль за цільовим витрачанням аліментів буде проходити у формі відвідувань одержувача аліментів. За заявою платника аліментів, відвідування можуть провести і позапланово, але не більше одного разу на три місяці.

Зараз такі перевірки проходять за заявою платника аліментів або за ініціативою органу опіки та піклування. Також буде посилено відповідальність батьків за невиконання обов'язків по вихованню дітей.

Відсутність необхідних умов життя у дитини тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімальних доходів. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, доведеться заплатити від 100 до 300 мінімальних доходів. Зараз за таке хіба що оштрафують на 17 гривень.

Нагадаємо, що ще 3 липня Верховна Рада прийняла ряд нормативних актів для зразкових і недобросовісних батьків, а також для тих, хто доглядає за хворими дітьми. Була посилена відповідальність за несплату аліментів, а їх розмір підняли до прожиткового мінімуму.

Перші результати збору аліментів вже були - у Львові безробітного за несплату аліментів відправили на роботу, а в Миколаєві за несплату аліментів конфіскували Lexus.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, аліменти, батьки, діти
В тему