6 Липня 2018
Новини

За борги відключили майже півтисячі споживачів газу

За борги відключили майже півтисячі споживачів газу

Фахівці ПАТ «Волиньгаз» відповідно до Кодексу газорозподільних систем, у травні від’єднали від газопостачання майже 500 споживачів. Основні причини відключень - втручання в систему газопостачання та заборгованість за спожите блакитне паливо.

Борг за газ у 22 абонентів перевищував більше 10 тис. грн.

Найбільше боржників від’єднали від газопосатачання в м.Володимирі-Волинському та прилеглому районі -129, у Луцькому районі та обласному центрі - 93, у м.Нововолинську - 88, Горохівському  районі -  61 та Ковельському районі - 43. Найактивніше розраховуються за газ в Рожищенському та  Ратнівському районах.

Під час планово-технічного обстеження в одному з найбільших сіл Луцького району,  з метою підготовки системи газопостачання до осінньо-зимового періоду, спеціалісти виявили близько півсотні фактів крадіжок газу, зокрема, приховані втручання в роботу лічильника за минулі роки. За такі порушення абонентам передбачена відповідальність згідно з Кодексом газорозподільних мереж.

У населеному пункті фахівці перевірили майже 160 лічильників газу. Під час планової та позапланової повірки приладів обліку газовики виявили такі порушення: зупинка механізмів лічильника шляхом його блокування сторонніми предметами, отвори в корпусі лічильника,  самовільне приєднання газопроводів перед вузлом обліку газу, пошкодження пломб на лічильнику, використання газу для оброблення тваринного м’яса методом знімання комбінованих будинкових регуляторів тиску і приєднання необхідних пристосувань.

«У селі поблизу Луцька фахівці газової компанії виявили найбільше фактів порушень правил безпеки систем газопостачання. Перевірки тривали згідно з розробленими нормативними документами, а також з метою виявленння фактів крадіжок газу, які призводять до фінансових  збитків. Спеціалісти виконують роботи лише в неопалювальний період у зв’язку із тим, щоб максимально підготувати абонентів і систему газопостачання в належний стан до опалювального сезону. Під час зняття  лічильників газу, які беруть на повірку або експертизу, спеціалісти встановлюють лічильники з підмінного фонду. Через виявлення великої кількості порушень у Луцькому районі до початку опалювального періоду запланували провести перевірки в понад 20 населених пунктах, - розповідає директор комерційний ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз. - Абоненти, в яких виявлятимуть втручання в систему газопостачання, нестимуть відповідальність згідно з Кодексом газорозподільних мереж. »

Кримінальний кодекс України за крадіжку газу передбачає карну відповідальність - позбавлення волі на строк до 3-ох років. Більшість абонентів-горепорушників звертаються з відповідною заявою для реструктуризації боргу до газорозподільного підприємства і впродовж літа його погашають.

Довідка. ПАТ «Волиньгаз» проводить перевірки всіх категорій споживачів, які використовують газ в побуті для приготування їжі, підігріву води, а також організації та юридичних осіб і т.д. У кожного відділу газової компанії є затверджений графік проведення перевірок. Навесні та влітку - найсприятливіші умови, які  дозволяють фахівцям проводити перевірку газопроводів на герметичність із мінімальними незручностями для наших споживачів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, волиньгаз, борги
В тему