5 Липня 2018
Новини

Портал "Вікіпедія" перестав працювати в знак протесту

Портал

Портал "Вікіпедія" в знак протесту призупинив роботу чотирма європейськими мовами.

Про це пише DW.com.

Відомий сайт Вікіпедія став недоступним людям, які спілкуються італійською, іспанською, латиською і польською мовами. Так, версії статей на цих мовах наразі недоступні. Причина цього – акція протесту порталу.

Представники Вікіпедії мають мету привернути увагу до директиви ЄС про авторське право в інтернеті, голосування за яку відбудеться сьогодні, 5 липня. Тепер інтернет-користувачі, які хочуть прочитату статтю на одній із вищезгаданих мов, бачать наступне повідомлення.

«Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотнє - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри», - йдеться у повідомленні.

Автори відозви стверджують, що прийняття закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи.

"Під загрозою опиниться також сама "Вікіпедія", - йдеться в документі.

Як вказує спеціалізоване видання TechCrunch, найбільші питання викликають статті 11 і 13 Директиви. Перша зобов'язує новинні агрегатори вводити "податок на посилання", тобто оплачувати копіювання фрагментів журналістських матеріалів. Друга - наділяє інтернет-платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами.

На думку експертів, це неминуче підштовхне сайти до попередньої фільтрації всього контенту. Як стверджують критики, перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес. Тим більше що подібні системи не застраховані від помилок.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, технології, європа, вікіпедія
В тему