21 Червня 2018
Новини

На Волині волонтери розчистили 9 кілометрів річки Путилівки

На Волині волонтери розчистили 9 кілометрів річки Путилівки

Днями у село Грем’яче приїхали працівники Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» та волонтери із Луцька, які на байдарках подолали 9 км річкою Путилівка.

Під час заходу збирали сміття (переважно пластикові та скляні пляшки), розчищали перешкоди на руслі зі стовбурів завалених дерев, гілляччя та водоростей, тестували рекреаційну цінність водного маршруту.

Захід розділився на дві частини. Одна група учасників  складалася із місцевих волонтерів та представників Цуманської ОТГ, які надали техніку комунального підприємства для розчистки найбільшого завалу із дерев, що перекрив значну ділянку річища. Учасники упродовж дня  плідно працювали, звільнивши річкову течію від негативного  впливу застою вод річки і деградаційних процесів внаслідок заростання.

Друга частина заходу – проходження та прочистка русла на байдарках. Приємним сюрпризом став візит птаха, занесеного в Червону книгу України: над місцем збору пролітав рідкісний чорний лелека.

Після милування птахом екіпажі вирушили вниз за течією. Вдалось прочистити декілька складних перешкод-захаращень, зібрати 12 мішків зі сміттям із води та на березі водосховища.

Згідно тестування туристичного маршруту можна зробити висновок, що маршрут є дуже перспективним для сплавів, має спокійну, рівномірну течію, напрочуд мальовничу заплаву з багатою лучною, водною рослинністю та вільховими, сосновими лісами, різноманітну флору і фауну вздовж шляху.

Всього у заході взяли участь 13 працівників парку, 3 волонтери із Луцька та 5 осіб із Цуманської ОТГ.

Учасники заходу зробили все можливе для того, щоб маршрут був зручним для водних туристів та здобув популярність в майбутньому.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, волонтери, водойми
В тему