24 Травня 2018
Новини

Держбюджет заборгував «Волиньгаз збуту» майже 164 мільйонів гривень

Держбюджет заборгував «Волиньгаз збуту» майже 164 мільйонів гривень

Станом на 1 травня 2018 року державний бюджет заборгував 163,6 млн. грн. за газ, який ТОВ «Волиньгаз збут» поставив субсидіантам і пільговикам Волині.

Бюджетні неплатежі стали причиною затримки оплати за газ, що поставляється населенню з ресурсу держави.

Як інформує прес-служба ТОВ «Волиньгаз Збут», субсидії та пільги на Волині отримують майже 162 тис. домоволодінь, а це 67 % від загальної кількості споживачів природного газу компанії. Через відсутність компенсації із бюджету по субсидіях «Волиньгаз збут» не може у повній мірі здійснити розрахунки з його оптовим постачальником – НАК «Нафтогаз України».

«Борг держбюджету по відшкодуванню наданих населенню пільг та субсидій  становить близько 163 млн. 647 тис. грн. Через державний борг за газ, спожитий пільговиками і субсидіантами, у компанії виникає борг перед НАК «Нафтогаз України», - зазначив директор ТОВ «Волиньгаз  збут» Микола Тищук.

Читайте також: «Волиньгаз» завершив минулий рік зі збитком 169 мільйонів гривень

Завдяки роботі ТОВ «Волиньгаз збут» з неплатниками борг волинян за спожитий газ зменшився на 73,6 млн грн. Як результат, середня заборгованість на одного споживача палива на Волині становить 0,696 тис.грн. А це в 1,5 рази меньше, ніж на початку опалювального періоду.

Нагадаємо, «Волиньгаз збут»,  як постачальник газу для населення в межах ПСО, здійснює збір коштів за спожитий населенням газ для розрахунку за нього перед оптовим постачальником. Оптовим постачальником блакитного палива для населення відповідно до законодавства є НАК «Нафтогаз Украни». В ціні газу, котра затверджена урядом, частина НАК «Нафтогаз України» становить 85%.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, волиньгаз, нафтогаз, гроші, бюджет, борги
В тему