23 Травня 2018
Новини

Луцьк отримає більше 6,3 мільйонів євро на енергозбереження

Луцьк отримає більше 6,3 мільйонів євро на енергозбереження

Луцька міськрада у співпраці з НЕФКО покращуватимуть енергоефективність бюджетних закладів.

Луцька міська рада продовжує співпрацю з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). На сьогодні спільно реалізувано кілька проектів з впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетній сфері. Зокрема, у кількох садочках та школах, закладах позашкільної освіти встановлено індивідуальні теплові пункти, проведено термомодернізацію приміщень. Це вже дало свій результат, адже є значна економія коштів на енергоносіях, покращився температурний режим у приміщеннях, що створило комфортніші умови для перебування там наших маленьких  лучан та працівників закладів. Інформує прес-служба  Луцькміськради.

І ось сьогодні у місті Києві відбулося підписання Кредитного та Грантового договорів між Луцькою міською радою та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) у рамках реалізації масштабного проекту «Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька». Свої підписи під документами поставили секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, директор департаменту фінансів міської ради Лілія Єлова, виконавчий віце-президент Тронд Мое і Старший інвестиційний менеджер НЕФКО Амунд Бейтнес.

Згідно договорів Луцьк отримає кредит у розмірі 5 мільйонів євро від Північної Екологічної Фінансової Корпорації та 1,3 мільйонів євро гранту від Фонду E5P. Крім того, передбачена й частка співфінансування з міського бюджету у розмірі 1 мільйон євро.

Проектом “Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька” передбачається утеплення фасадів, дахів, встановлення ІТП, ізоляція трубопроводів, заміна вікон та дверей, модернізація системи освітлення у 34 бюджетних закладах (40 будівлях бюджетної сфери). 

Переважну більшість об’єктів проекту складають будівлі шкіл та дитячих садків. Реалізація проекту у цих будівлях є пріоритетним для міста і додатково має високу показовість заходів. Ці будівлі відвідує велика кількість мешканців, вони знаходяться у всіх районах міста і мають великий вплив на формування поведінки ощадливого способу використання енергоресурсів.

В результаті реалізації Проекту буде досягнуто економії у розмірі 17,3 млн грн. Загальна кількість зекономленої теплової енергії становитиме 10 618 Гкал/рік, електричної енергії – 639 027 кВт*год./рік, природного газу - 1 665 361 м3. Загальна кількість зекономленого CO2 – 4 282 т. Період окупності проекту становитиме приблизно 11 років.

Термін запозичення – 9 років від підписання Кредитного договору, а пільговий період – 30 місяців.

Секретар міської ради Григорій Пустовіт подякував за співпрацю. Він повідомив, що перший проект з НЕФКО охопив шість закладів бюджетної сфери. На ці цілі було залучено 4 млн грн.

Нині у Луцьку триває реалізація другого проекту з НЕФКО. У його рамках впроваджують енергозберігаючі заходи у 8 бюджетних закладах. На ці цілі залучено 10 млн грн кредитних коштів та 195 тис. Євро від Фонду Е5Р.

«І ось сьогодні ми підписуємо черговий договір про співпрацю. Ми зможемо модернізувати 40 приміщень закладів бюджетної сфери. Це покращить мікроклімат у них та дозволить економити енергоносії»,- зазначив він.

Григорій Пустовіт додав, що співпраця з НЕФКО це не лише отримання фінансової підтримки, а це зміна свідомості.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему