11 Травня 2018
Новини

Іноплянетян можна буде розгледіти у телескоп?

Іноплянетян можна буде розгледіти у телескоп?

Сезонні зміни, що виникають через нахил осі і рух планети навколо Сонця, впливають на життєдіяльність організмів, які, в свою чергу, визначають стан повітряної оболонки.

Вчені Каліфорнійського університету з'ясували, що за особливостями зміни сезонів на екзопланетах, яку гіпотетично можна спостерігати за допомогою потужних космічних телескопів, можна визначити ознаки існування іншопланетного життя. Наприклад, рослинний покрив влітку зменшує кількість вуглекислого газу в атмосфері північної півкулі Землі, пише Кореспондент.

Таким чином, астробіологи вважають, що телескопи наступного покоління допоможуть з досить високою точністю визначити склад атмосфери екзопланет і виявити коливання в концентрації окремих газів протягом року.

При цьому, вчені змоделювали коливання атмосферного кисню на планеті зі складом атмосфери, аналогічним до земного мільярди років тому, коли існували лише бактерії. Вони також охарактеризували сезонні зміни інших газів, включаючи вуглекислоту і метан.

У результаті, виявилося, що хорошим маркером є озон, який утворюється за рахунок хімічних реакцій за участю молекулярного кисню, що виділяється живими організмами.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, космос, вчені, дослідження
В тему