26 Квітня 2018
Новини

Експерти порахували, скільки коштує людське тіло

Експерти порахували, скільки коштує людське тіло

Людина стала своєрідним донором для представників свого роду вже давно. Якщо деякі племена раніше поїдали одне одного, то зараз продають і купують. Штовхають їх на це різні життєві обставини.

В Україні налічується понад 1 тис. осіб, які потребують пересадки нирки, 45 хворим потрібна пересадка печінки. Попит породжує пропозицію. Які органи пропонують на продаж українці і за якими цінами, досліджувала Економічна Правда.

Розпродаж органів – найрадикальніший метод заробітку. Є й інші.

Легальні

Заробити на власному тілі можна різними способами. Один з них – здати кров. За це можна отримати 73 грн, обід і вихідний день. За плазму платять 96 грн, але процедура її здачі триваліша і більш виснажлива.

Кров можна здавати раз на два місяці, плазму – раз на два тижні. Основна вимога – бути здоровим. Люди, які стають донорами, роблять це в основному для родичів або друзів. Рідше – заради вихідного дня або із філантропічних міркувань.

Здоровим потрібно бути і для менш поширеного виду донорства – сперми та яйцеклітин. Дівчата від 20 до 32 років, які мають дітей та у яких нема хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІДу, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини та отримати після процедури близько 20 тис. грн.

Чоловікам пощастило менше: за «порцію» сперми платять 250 грн. Вимоги майже ті ж: відсутність хвороб і наявність дітей, тільки вікова планка вища – до 35 років.

Більш складна процедура – сурогатне материнство. Сурогатною матір’ю може стати здорова жінка 18–36 років, у якої є дитина. Оплата така ж, як за яйцеклітину, тільки у євро. Сума залежить від клініки і можливостей батьків майбутньої дитини.

Якщо перераховані шляхи заробітку виглядають страшними, є найменш болісний і найбільш безпечний спосіб – продаж волосся. Якщо воно довге і нефарбоване, то може принести своєму власникові близько 1 тис. грн.

Нелегальні

Коли люди втомлюються витрачати роки на медичний лист очікування, вони купують нирки, легені, серце, кінцівки для трансплантації на чорному ринку. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, на чорному ринку щорічно відбувається понад 10 тис. продажів людських органів.

Близько 5–10% трансплантацій нирок у світі відбувається завдяки торгівлі людьми і транскордонній контрабанді. Щорічно це приносить до 1,2 млрд дол. прибутку. За іншими оцінками, щорічна вигода сягає 8 млрд дол.

Попит породжує пропозицію. Люди, які потрапляють у скруту, можуть виставити на продаж якийсь орган. Теоретично здорове людське тіло коштує близько 45 млн євро, але лише в тому випадку, коли людина могла би продати кожну його частину.

Без видимої загрози життю і здоров’ю можна продати рогівку ока, нирку, частину печінки, легені та кістковий мозок. Це найбільш ходові товари на чорному ринку. Ціни на них залежать від багатьох факторів: починаючи від стану здоров’я і закінчуючи країною, у якій живе донор.

Легені можна купити за 80–150 тис. євро, цілу печінку — за 150–550 тис. євро.

Частина печінки – менш ходовий товар, але охочих її продати достатньо. Ціна частини печінки – 40 тис. євро. 

Рогівку ока можна знайти за 4–15 тис євро. Попит на нирки найбільший, а ціновий діапазон – найширший. Так, донор у США може попросити понад 250 тис. євро, тоді як в Індії або Китаї ціна становитиме лише 15–60 тис. євро.

Кістковий мозок купують на грами, один грам коштує 20 тис. дол. Дорожче, ніж, наприклад, на чорному ринку коштує грам кокаїну.

Автори більшості оголошень пропонують кілька органів. Серед продавців – багато молодих людей, яким терміново потрібні гроші. Серед покупців – багато посередників, які хочуть заробити. При цьому в обох категоріях вистачає шахраїв.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні 1 січня 2018 року налічувалося 1 168 хворих, які потребують пересадки нирки, і 45 осіб – печінки. За 2017 рік в Україні було проведено 118 трансплантацій нирки і дев’ять – печінки.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали