24 Квітня 2018
Новини

Відпустка-2018: скільки коштує в Україні будиночок біля моря

Відпустка-2018: скільки коштує в Україні будиночок біля моря

Плануючи свою відпустку, ми, звичайно ж, в першу чергу замислюємося про те, де будемо жити, і починаємо шукати підходящий варіант.

І так як відсоток готелів на українських курортах з системою «все включено» мінімальний, а умови, які нам пропонують за 1000 грн/добу, залишають бажати кращого, багато хто розглядає варіант оселитися в приватному секторі. Але, на жаль, часто буває так, що будиночки на березі моря або стоять дуже дорого, або вже давно заброньовані постійними клієнтами. В результаті бажаючим відпочити на морському узбережжі доводиться або добиратися до моря півгодини, або жити в умовах, які абсолютно не підходять. Пише vesti-ukr.com.

Втім, маючи навіть невеликі заощадження, сьогодні можна придбати свій будиночок біля моря і приїжджати туди, коли душа забажає, або можна здавати його відпочивальникам і з цього мати стабільний дохід.

Херсонська область

У цьому регіоні немає багатоповерхових забудов, а найпопулярнішими приморськими регіонами для дач вважаються Скадовськ, Залізний Порт і Лазурне. Вони знаходяться на самому березі моря, тому як варіант для літнього будиночка підходять найбільше.

«Купити тут дачу - прекрасний варіант для пенсіонерів, у яких є квартира в місті, або для сімей з маленькими дітьми, - розповідає Олександр Бабко, менеджер херсонського агентства нерухомості «Затишний будиночок». - Такі сім'ї зможуть приїжджати сюди з травня по вересень. Останній тренд в нерухомості приморського регіону Херсонщини для постійного річного проживання - таунхауси на 3-4 квартири з окремими виходами і маленькими двориками. За рахунок того, що перша і друга лінія біля моря щільно забудовані, такі таунхауси знаходяться зазвичай на околиці селищ, а значить, до моря йти 30-40 хвилин. Люди в своїх двориках ставлять басейни, а на море ходять раз в 1-2 дня».

Як варіант, купити нерухомість в цьому регіоні для людей, охочих не тільки самостійно провести літо на море, а й заробити. «У нас зараз багато клієнтів, що купують будинки для бізнесу, - говорить херсонський ріелтор. - Навіть люди, які дають оголошення, найчастіше вказують, що на ділянці їх будинку є багато літніх будівель, куди можна пустити відпочивальників».

Але купуючи будиночок в цьому регіоні, будьте готові, що взимку у вас з'являться додаткові витрати. «Курортні селища в Херсонській області з жовтня порожніють, - каже Олександр. - Місцеві жителі, які молодші, їдуть в місто на заробітки, а залишаються в основному одні старики і сім'ї, яким вдалося зібрати за літо якісь кошти на життя, тому з'являється маса бажаючих поживитися чужим добром. І якщо ви не хочете, щоб в наступному році від вашої дачі залишилися тільки стіни, доведеться або ставити будинок на сигналізацію, або наймати сторожа, а це додаткові витрати».

Запорізька область

У Бердянську сьогодні більше затребувані квартири, а в Кирилівці - невеликі будиночки. «В минулому році запитів на приватні будинки та ділянки практично зовсім не було, - розповідає Олексій Приступа, комерційний директор агентства нерухомості Azov. - А ось в цьому році клієнти стали цікавитися приватними будівлями. Сьогодні середня ціна на ділянку в 10 соток з виходом на море невисока - близько $ 1,5 тис. А якщо ставити дачний будиночок, то капітального будівництва не буде потрібно. Відповідно, собівартість такого будівництва може бути і $ 5 тис. І ви отримаєте свій будиночок з видом на море».

 «Для літнього відпочинку не потрібні апартаменти, тому покупці шукають житло з мінімальними умовами комфорту, за яке потім, взимку, не доведеться багато платити, - коментує Олексій Приступа, - крім того, близькість зони АТО, старі будинки і бажання людей перебратися до великих міст - все це призводить до того, що на ринку нерухомості Бердянського регіону більше пропозицій, ніж попиту. Відповідно, продавці готові торгуватися, але відсутність нових будівель дає можливість власникам навіть старих квартир тримати ціни на потрібному їм рівні, адже конкурентів у них немає. Тому і далі ціни на нерухомість будуть триматися, а дешевшати будуть тільки квартири в тих будинках, які найбільше постаріють».

Одеська область

Ціни на нерухомість в Одесі сьогодні можна порівняти з київськими, але, придбавши квартиру навіть на околиці міста, ви зможете мати цілий рік стабільний дохід. «Сьогодні в Одесі активно будуються нові будинки, причому як в центрі, так і на околиці міста, - розповідає Марина Комлик, директор одеського агентства нерухомості New Odessa, - і більшість покупців віддають перевагу нерухомості в новобудовах. За комуналку в таких будинках доведеться взимку менше платити, а ризик того, що шматок стелі впаде вам на голову, зводиться до мінімуму».

Найдорожчі квартири в Одесі розташовуються в новобудовах на Французькому бульварі - в основному тут клубні будинки, побудовані з використанням енергоефективних технологій. До того ж квартири в цьому районі розташовані близько до моря і Одеському ботанічному саду, а це теж впливає на ціну. Орієнтовна вартість квадратного метра в такій квартирі - близько $ 1 тис. Користуються попитом новобудови в районі Великого Фонтану, а також в 35 км від Одеси - в Овідіопольському районі. Тут ціни на квадратний метр вполовину нижче - $ 500-400.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему