19 Квітня 2018
Новини

Йосипа Кобзона поховають у Москві, на єврейському кладовищі

Йосипа Кобзона поховають у Москві, на єврейському кладовищі

Днями світ сколихнула новина про те, що російський співак, народний артист СРСР, а також «герой» самопроголошеної «ДНР» Йосип Кобзон терміново госпіталізований у Москві. Він перебуває в одній зі столичних клінік. Причина термінового звернення до кардіолога – порушення ритмів серця.

На фоні цієї інформації у ЗМІ з’явилися новини про те, де в разі кончини поховають артиста.

За деякими чутками, половина російських артистів уже давненько прикупила собі місця на святій Оливковій горі в Єрусалимі. Ця гора неодноразово згадується у Біблії та Євангеліях. Нині там юдейські та християнські святині, а також кладовище, де спочивають знамениті рабини, письменники, лікарі, музиканти та політики.

Особливу популярність це місце отримало через легенду, якою воно оповите. За переказами кожен, хто там лежить, потрапляє в рай. А згідно з Книгою пророка Захарії, в кінці днів Месія зійде саме на Оливкову гору і саме звідти почнеться воскресіння мертвих.

Нещодавно стало відомо, що на Оливковій горі прикупили собі місця не лише вся сім’я Алли Пугачової, а і Йосип Кобзон.

Однак сам співак цю інформацію категорично спростував:

«Я народився в СРСР, на Україну, живу в Росії, і в інший світ збираюся піти теж тут, тому ніколи про від’їзд куди-небудь навіть не думав», – каже він.

Також Кобзон зізнався, що місце на кладовищі у нього дійсно є, але зовсім не в Ізраїлі.

«У 1997 році помер видатний конферансьє, художній керівник Московського театру естради, професор ГІТІС Борис Брунов. Я попросив у прем’єр-міністра Черномирдіна і керуючого справами президента Бородіна дозволу поховати Брунова на Новодівичому кладовищі, хоча до статусу народного артиста РРФСР він і не тягнув. І коли я приїхав вибирати місце під могилу, мені сподобалася ділянка на алеї, біля Уланової та Нікуліна», – згадує Кобзон.

Чиновники всіх рівнів категорично відмовляли артисту без пояснення причини. Мовляв, будь-яке інше місце, але тільки не тут.

«Я пообіцяв, що все одно дізнаюся причину відмови, чого би мені це не коштувало. І тут чиновники здалися: «Йосипе Давидовичу, річ у тому, що ми це місце для Вас тримаємо». І тоді я написав папір, в якому заповів себе поховати поруч із мамою Ідою Ісаївною на Востряковському кладовищі. Викупив там ділянку, щоб більше ніколи таких розмов не було. Це наше родове місце. Своїм улюбленим онукам я розповідаю про історію сім’ї, беру їх із собою на могилу вклонитися бабусям і дідусям», – заявив співак.

На Востряковському кладовищі, що вважається головним іудейським цвинтарем у Росії, поховано багато відомих людей – фізик Андрій Сахаров, лінгвіст Дітмар Розенталь, маг Юрій Лонго, провісник Вольф Мессінг, гуморист Ян Арлазоров.

Нагадаємо, Кобзон народився у місті Часів Яр, Донецька область, у єврейській сім’ї.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему