19 Квітня 2018
Новини

«Плівки Онищенка»: депутат оприлюднив запис розмови з Порошенком

«Плівки Онищенка»: депутат оприлюднив запис розмови з Порошенком

Запис під час програми «Український формат» показав нардеп Олександр Онищенко.

На записі він і Порошенко обговорюють «договірняк» з екс-міністром екології Миколою Злочевським (один із найближчих соратників екс-президента Віктора Януковича, – ред.) щодо закриття кримінальних справ проти нього, передає «Страна».

На думку Онищенка, ця «плівка» пояснює відому, але не розгадану історію, як і чому були закриті справи проти втікача, колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Стенограма зустрічі Порошенка і Онищенка:

Січень, 2016 рік.

Адміністрація Президента.

Кабінет Петра Порошенка.

Петро Порошенко (ПП): Привіт, радий бачити.

Олександр Онищенко (ОО): Добрий вечір.

ПП: Ти засмаглий, відпочивав десь?

ОО: Так, був в Дубаї, час відпусток, і я тренуюся. В цьому році Олімпіада, і я готуюся.

ПП: Ти що, сам будеш виступати?

ОО: Ну звичайно, я ж вам вже розповідав. Я вже виступав на Олімпіаді і в Китаї, і в Лондоні.

ПП: Як там Юля (Юлія Тимошенко, – ред.)?

ОО: Я не знаю, я її не бачив, десь відпочиває після Нового року, думаю, що не в Києві. Щось потрібно дізнатися у неї?

ПП: Та ні, вона продовжує мутити проти мене. Мені тут інформацію приносять.

ОО: Я не думаю, що вона це робить. Вона приїде, давайте я організую вам зустріч.

ПП: Як вона повернеться, дай мені знати.

ОО: Вона відразу після свят приїде, я відразу передам через Юру (перший помічник президента Юрій Онищенко, – ред.). Я ще ось з якого питання хотів переговорити. У Дубаї зустрів Злочевського, він уже рік з Ігорем (йдеться про партнера Петра Порошенка Ігоря Кононенка, – ред.) вирішує питання. Не знаю, доходить до вас чи ні все про їхні домовленості. Злочевський попросив мене з вами поговорити і зробити деякі пропозиції. Коли він зустрічається з Ігорем, то того цікавлять тільки поставки газу на його підприємства. А Коля хоче вирішити питання глобально.

ПП: Ну давай, розповідай, що він там пропонує (далі чути шум, пересування, шурхіт паперів, – ред.).

АТ: Перше, ви знаєте, що Кульчик помер (йдеться про польського бізнесмена, власника Kulczyk Holding Яна Кульчика, – ред.) і Коля викупив у нього компанію?

ПП: Ну.

АТ: Компанія дуже перспективна, тобто видобуває близько 20 мільйонів кубів (ПП підвівся і почав ходити по кабінету, – ред.). Друге, Коля викупив компанію з гідророзриву. Компанія цікава, тому що питання гідророзриву при видобуванні газу дуже актуальне. Він готовий укладати всі контракти з «Нафтогазом», з іншими держкомпаніями і готовий віддати 50 % компанії і ділити прибуток 50/50. Ви в курсі, що у нас є компанії, у яких укладено договори про спільну діяльність з «Шеллом» і «ЕксонМобіл», ці компанії виходять як інвестори, але цінність їх – що під них зроблений спеціальний законопроект, який звільняє ці компанії від рентних платежів, як інвесторів. Тобто рентні платежі, але вони дуже маленькі – до 2 %. Коля готовий зайти інвестором в цю компанію, поставити свою західну компанію, яка увійде інвестором у спільну діяльність. Можна всі газові активи оформляти на цю компанію, тим самим буде і економія рентних платежів, і всю економіку будемо ділити 50/50. Ви в курсі, що Коля вже поставив на ваші компанії більш як 10 мільйонів доларів?

ПП: Так, я в курсі.

ОО: Коля готовий згорнути цей борг, включити його теж в розрахунок. Цю пропозицію він просить передати для вас.

ПП: Так, Коля хороший хлопець. Я подумаю, що можна зробити. Просто щодо нього останнім часом збудилися американці.

ОО: По ідеї, вони не повинні були проти нього нічого робити, тому що син Байдена у нього в борді компанії. І Кваснєвський теж. Тому на Західну сторону, коли я говорив з Колею, звідти не повинно бути ніяких посягань.

ПП: Добре, я подумаю, що можна зробити. Колі передавай привіт.

ОО: А коли можна дізнатися чи отримати якесь рішення?

ПП: Давай через тиждень, нехай Юля приїде, ми зустрінемося, і потім я тобі скажу.

ОО: Добре, я тоді полечу, а через тиждень повернуся. Як Юля повернеться, я через Юру повідомлю. Тоді я буду на зв’язку.

ПП: Все, давай, на зв’язку.

Нагадаємо, Онищенко публікує записи, які, ймовірно, підтверджують його та інших політиків участь у договірних схемах і містять компромат на президента Петра Порошенка. Перший запис плівок Онищенка з’явився в грудні. На ньому він розмовляє, як стверджується, з депутатом Олесем Довгим, який спілкувався з ним як з парламентарем з боку президента. 10 лютого Онищенко опублікував другу частину своїх записів, на яких, зі слів нардепа-втікача, присутній депутат Микола Мартиненко.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему