18 Квітня 2018
Новини

Через прописку в Україні штрафуватимуть і приходитимуть додому

Через прописку в Україні штрафуватимуть і приходитимуть додому

Офіс реформ адміністративних послуг оприлюднив відповідний проект закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», який регламентує процес прописки і виписки громадян і їхніх дітей.

Чиновники взялися переписувати систему реєстрації місця проживання.

Пише vesti-ukr.com.

При виписці дається місяць

Документ вносить низку змін в систему реєстрації місця проживання в Україні. Наприклад, при виписці дається місяць для постановки на нове місце реєстрації (раніше на це давали 10 днів). Власникам нових ID-карт документ міняти не доведеться – всі дані внесуть в електронний чип. А ось власникам паспорта-книжечки необхідно буде проштампувати. На реєстрацію новонароджених дадуть три місяці (якщо не встигли – автоматично зареєструють з матір’ю).

У проекті закону прописаний алгоритм дій для тих, хто живе в декількох місцях проживання. «У цьому разі необхідно зареєструвати тільки одне з них, на свій розсуд. Утім, в деяких ситуаціях (призовники, боржники, учасники судового процесу), в разі проживання більше від одного місяця в іншому місці, потрібно повідомити орган реєстрації про місце свого фактичного проживання. Зробити це можна буде онлайн завдяки створенню єдиної інформаційної системи», – розповів молодший юрист Філіп Тараненко.

Відправлять інспектора додому

Окремий пункт відведений внесенню неправдивих даних про себе або дітей. Якщо органи реєстрації щось запідозрять, то на свій розсуд зможуть призупинити або анулювати реєстраційні дії. При необхідності навіть відправити інспектора додому до заявника, щоб перевірити подану їм інформацію. Перевірку зможе ініціювати і керівництво школи, якщо там потрібна буде інформація про місце реєстрації дитини. Згідно з проектом закону, в зоні ризику можуть опинитися ті, у кого реєстрація або виписка були хоча б один раз анульовані за останні три роки; хто занадто часто перереєстровувався (три рази за рік); якщо дитина зареєстрована без батьків або інших законних представників; якщо є підозри про проживання в житлі більш як трьох сімей (порівняють прізвища, вік, стать).

Читайте також: За 10 років майже 15 тисяч українців отримали громадянство Польщі

У день прийняття рішення про перевірку реєстраційні дії припиняються або анулюються. Перш за все ревізори попросять протягом п’яти днів письмово надіслати пояснення і всі можливі докази свого законного проживання або особисто запросити перевіряльник, вказавши дві можливі дати та час для інспекції.

Про рішення оглянути квартиру сповістять протягом 15 днів. А за результатами перевірки, під час якої може вестися відеозапис, складуть акт.

Якщо після перевірки даних виявлять невідповідність, реєстрацію зупинять, а заявника оштрафують. За подання недостовірних відомостей про реєстрацію місця проживання доведеться заплатити від 1700 до 3400 грн (раніше такі дії не каралися і можна було прописати скільки завгодно людей). Значно збільшилися штрафні санкції і за проживання без реєстрації або повідомлення органу реєстрації: з 17–51 грн до 340–850 грн.

Втручання органів реєстрації в особисте життя громадян

Згідно з новим законом, прописка і виписка будуть здійснюватися за декларативним принципом, тобто виходячи з тих документів, які подав заявник. Перевіряти інформацію будуть вибірково. «Декларативний принцип реєстрації має дуже тонку грань між швидкими і легкими умовами такої реєстрації, а також тотальним контролем держави за своїми громадянами і різними зловживаннями. Порядок впровадження таких механізмів може викликати особливе втручання органів реєстрації в особисте життя громадян», – вважає адвокат Ксенія Железняк.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему