17 Квітня 2018
Новини

Кіберполіція рекомендує користувачам Google Chrome видалити вірусні додатки

Кіберполіція рекомендує користувачам Google Chrome видалити вірусні додатки

Розміщений у веб-магазинi Сhrome плагiн лише за чотири доби набрав 30 тисяч завантажень.

Спам-повідомлення з «вірусним» посиланням надсилалися користувачам соціальної мережі «facebook» від імені їх друзів. Цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у браузері враженого комп’ютера, користуючись його ресурсами. Пише Департамент комунікації Нацполіції.

До речі, такий тип вірусу з’явився нещодавно. Вперше його було зафіксовано у 2017 році і він почав масово розповсюджуватись у свiтi, у тому числі і на території України.

«Великий обсяг завантажень цього плагіну вдалося досягти за рахунок розсилки спам-повідомлень серед користувачів соціальній мережі «facebook» від імені їх друзів. У повідомленнях зазначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує вiдеохостiнг та пропонує додати до Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео», - йдеться в повідомленні відомства..

Спеціалісти з кіберполіції зазначають, що у випадку отримання подібного повідомлення, необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого аккаунту розповсюджує таку інформацію. У себе таке повідомлення потрібно позначити як спам.

Цей вірус може викрасти дані, які користувач вводить у форми на вебсайтах, включаючи логiни та паролі на всіх сторінках. Виявлено, що цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у Вашому браузері, користуючись ресурсами Вашого комп’ютеру.

Це стандартний Google Chrome додаток, який можливо видалити за стандартною процедурою:

  • У куті екрана натисніть Панель запуску - стрілка вгору ^
  • Правою кнопкою миші натисніть додаток, який потрібно видалити.
  • Натисніть Видалити.
  • Ще раз натисніть Видалити.

Як видалити розширення ?

  • Відкрийте Chrome.
  • Натисніть значок із трьома крапками - Інші інструменти - Розширення.
  • Натисніть значок "Видалити" біля розширення.
  • Щоб підтвердити дію, натисніть Видалити.

Порада: щоб видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-переглядача, натисніть значок правою кнопкою миші та виберіть опцію «Видалити» з Chrome.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали