22 Березня 2018
Новини

Чи платитимуть українки за пологи?

Чи платитимуть українки за пологи?

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породілей. Держава покриватиме 100% вартості цих послуг. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

У середу, 21 березня, у МОЗ повідомили, що спостереження за вагітністю і пологи залишаться в переліку безкоштовних для пацієнта послуг. У Мінздоров’я зазначили, що це передбачено Законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Читайте також: Чи можна пити каву під час вагітності

«Пологи і спостереження за вагітністю будуть безкоштовними для пацієнта після впровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породілей», – ідеться в повідомленні.

Зокрема, в законі зазначається:

«В рамках програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, які визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

1) екстреної медичної допомоги;

2) первинної медичної допомоги;

3) вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4) третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5) паліативної медичної допомоги;

6) медичної реабілітації;

7) медичної допомоги дітям до 16 років;

8) медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

Читайте ще: Чи можна фарбувати волосся під час вагітності?

У міністерстві відзначили, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему