14 Березня 2018
Новини

На Волині чоловік захворів на туляремію

На Волині чоловік захворів на туляремію

На Волині зареєстрували випадок захворювання на туляремію у жителя Турійського району. 

Більш як три роки ця інфекція не проявлялая. Про це повідомляє прес-служба Волинського лабораторного центру МОЗ. 

Чоловік інфікувався під час господарськіх робіт на власному обійсті.

Починаючи з 50-х років минулого століття, територія Волині вважається ензоотичною щодо туляремії. З того часу в області налічують 79 ензоотичних пунктів у 13 районах.

В області після 30-річного затишшя захворювання серед людей знову почали виявлятись із 2002 року, коли майже щорічно реєструвалась туляремія. Востаннє на Волині захворювання на цю недугу зареєстрували у 2015 році (смт Турійськ).

Довідка:

Туляремія – природно-осередкова бактерійна хвороба, що перебігає із септицемією, ураженням лімфатичних вузлів, шкіри та легень.

Збудник – дрібні коко- і паличкоподібні бактерії. Вони стійкі до низької температури, але при кип'ятінні і в дезінфікувальних розчинах гинуть за декілька хвилин.

Лікування туляремії

Хворого госпіталізують в інфекційний стаціонар.

Призначають антибіотики, серед яких при туляремії найефективнішим є стрептоміцин, меншою мірою – тетрациклін, доксициклін, левоміцетин, канаміцин, гентаміцин.

При затяжній формі та рецидивах проводять комбіноване лікування антибіотиками і туляремійною вакциною за схемою.

Згідно з клінічними показаннями застосовують гемодез, розчини глюкози, солей.

Хворим з ангінозно-бубонною формою туляремії показані інгаляції хлорофіліпту, полоскання розчином фурациліну; при очно-бубонній формі призначають 20–30% розчин сульфацил-натрію. Летальність значно нижча за 1%.

Профілактика туляремії

В природних осередках проводять дератизацію і дезінсекцію (на полях, складах, у населених пунктах), регулюють чисельність промислових гризунів.

Важливого значення надають своєчасному і повному збиранню врожаю, а також охороні джерел водопостачання і місць зберігання продуктів від заселення гризунами.

Проводять санітарно-освітню роботу серед професійних груп ризику (працівників сільського господарства, мисливців).

Контролюють використання засобів індивідуального захисту (окуляри-консерви, респіратор, гумові рукавиці) при обмолоті зернових, розбиранні скирд, заселених гризунами.

У природних осередках проводять планову вакцинацію людей живою туляремійною вакциною, в першу чергу осіб із груп ризику.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему