14 Березня 2018
Новини

За що Фейсбук масово банить українців і як обійти цензуру

За що Фейсбук масово банить українців і як обійти цензуру

Українських користувачів «Фейсбуку» почали масово блокувати. Бани прилітають за публікації три- або чотирирічної давності.

У Мережі відзначають, що таких масштабних банів не було останні кілька років. Тож із чим пов’язана ця тенденція і як уберегтися від несподіваного блокування – пише vesti-ukr.com.

Повідомлення про масові бани почали з’являтися з неділі, 11 березня. «Зранку не могла нікому написати, думала, що соцмережі не працюють. А потім з’явилося сповіщення, що мене забанили за коментар трирічної давності. Я навіть не пам’ятаю, що я тоді й кому писала», – розповіла Юлія із Херсона.

Але виявилося, що вона не єдина. На таку ж проблему звернув увагу офіцер ЗСУ Сергій Місюра, відомий як блогер «Капітан Прайс». «Не писав про зустріч блогерів з президентом. Не писав про Рубана. А все тому, що з 8 березня йде хвиля банів і зломів. На ФБ забанили на тиждень, тут були проблеми з доступом», – написав у  «Твіттері» Місюра й уточнив, що забанили за пост 2015 року.

Шеф-редактор інтернет-проекту «Петро і Мазепа» Віктор Трегубов повідомляє про масові бани колег. «Постраждали волонтери «ІнформНапалму», основний акаунт журналіста Леоніда Швеця, багатьох інших», – пише Трегубов. У бан потрапили Олена Мозгова, заступник шеф-редактора сайту «Обозреватель» Анна Молчанова, її співробітник Юрій Карина.

У чому причина

Що стосується причин атаки, то думки фахівців розділилися. Одні вважають, що війна з українськими користувачами в «Фейсбуці» безпосередньо пов’язана з президентськими виборами в Росії, які відбудуться 18 березня. На думку директора Лабораторії комп’ютерної криміналістики Сергія Прокопенка, керівникам російських інтернет-воїнів потрібно терміново зачистити інформаційне поле. «Фейсбук» у Росії загальнодоступний, а українські користувачі публікують інформацію з різних джерел про війну в Сирії, на Донбасі, про збиті російські літаки, загиблих військових. Ця інформація відрізняється від лінії російської пропаганди. Їм зараз потрібно пригасити активність таких користувачів, тому що багато росіян черпає інформацію від українських юзерів ФБ. Тому в бан потрапляють найпопулярніші користувачі соцмереж», – каже Прокопенко. Він також додав, що для автоматичного бану досить семи скарг на один коментар.

Але блогер Олександр Барабошко не виключає, що масові бани – це сезонне явище, не пов’язане з виборами. «Це може бути збігом обставин, а може бути звичайним весняним загостренням. Банять же постійно з 2014 року. У «Фейсбуці» чимало українофобів, у яких є час і натхнення скаржитися на акаунти. Деяких блогерів банять постійно, вони не встигають вийти з бану, як їх знову блокують», – каже Барабошко.

Менше мови ненависті

У Мережі зараз радять одне одному закривати свої пости від всіх, окрім друзів, щоб уникнути бану. Але, на думку Барабошка, робити це зовсім не обов’язково. «Потрібно в своїх публікаціях намагатися менше користуватися мовою ненависті, вживати слова, що позначають національність. З опонентами варто спілкуватися дипломатичніше, використовуючи евфемізми. Тоді не буде ніяких причин для блокування. Розумієте, банять за певний набір слів, які знаходять через пошук, а потім на них скаржаться», – пояснює Барабошко.

Прокопенко же вважає, що потрібно намагатися доводити свою правоту адміністрації «Фейсбуку», надаючи аргументи. «Під час бану надсилають посилання на сторінку служби підтримки, куди потрібно подавати свою скаргу. Також приходить лист на електронну пошту. Бувають випадки, коли служба підтримки розглядає скарги і оперативно відновлює акаунти», – каже Прокопенко.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему