28 Лютого 2018
Новини

Польський хірург зробив унікальну операцію українській дівчинці

Польський хірург зробив унікальну операцію українській дівчинці

У львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» півторамісячному маляті, яке народилося практично без стравоходу, хірурги вперше в Україні сформували власний орган малотравматичним способом.

Для цього спеціально двічі до Львова приїжджав відомий дитячий хірург Вроцлавського медичного університету, президент асоціації дитячих хірургів Польщі Даріуш Патковський. Операцію проводили у два етапи. Пише zaxid.net.

Ще на ранніх термінах вагітності батьків, які чекали першу дитину, попередили про патологію, але вони до останнього сподівалися, що народиться здорова донечка.

«Це не є генетичне захворювання, просто під час формування органів дитини стався якийсь збій. І нас відразу попередили: такі вади в Україні не лікуються», – розповіла мати.

Дівчинка народилася доношеною, з вагою 2600 г, але після появи маляти на світ неонатологи одного з пологових відділень Києва сказали, що є проблема. Обстеження показало: у немовляти довговідрізкова атрезія стравоходу, тобто у нього є лише початок стравоходу і його закінчення, а середини завдовжки 5 см нема. Маленьку відразу скерували в хірургічне відділення, де їй зробили отвір, через який їжа потрапляє прямо у шлунок.

«Ми дізналися, що у Польщі дітей з такими вадами успішно оперує дитячий хірург Даріуш Патковський, який часто приїжджає до Львова, ділиться досвідом зі львівськими дитячими хірургами», – розповіла мама.

Читайте також: Через боротьбу із хабарниками у Львові хочуть увести офіційну плату за пологи

До речі, співпраця між львівськими дитячими хірургами та професором Даріушом Патковським триває вже дев’ять років.  Саме він провів найбільше таких операцій у світі – 36, двоє хірургів зі США – 15. І він – єдиний дитячий хірург у Східній Європі, хто робить такі операції. Тож лікар із Польщі погодився прооперувати українську дівчинку.

Це не прості операції, вони дуже травматичні, але дозволяли таким діткам вижити. Професор Даріуш Патковський розробив іншу методику операцій при довговідрізкових артрезіях. Такі втручання він проводить у кілька етапів, не травмуючи грудної клітки.

Таку операцію з формування власного стравоходу дитини в Україні провели вперше, тож усі: і батьки дівчинки, і лікарі – чекали на результат, який міг бути відомий лише через два тижні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали