Дослідники Массачусетського технологічного інституту розробили пристрій, здатний виробляти електрику з атмосфери. Про це повідомляється на сайті інституту news.mit.edu.
Пристрій працює на основі щоденних коливань температури навколишнього середовища. Так, при різниці денної і нічної температури в 10 градусів Цельсія він виробляє 1,3 мілівата енергії і 350 мілівольтів потенціалу. Цього достатньо для забезпечення роботи простих датчиків і засобів зв’язку.
Усередині пристрою розміщена металева піна з міді і нікелю, покрита шаром графена і наповнена спеціальним воском. В результаті один бік приладу виділяє тепло, тоді як інший його накопичує і такі коливання температур дозволяють виробляти електроенергію. Цей термальний резонатор, за словами вчених, має найвищу теплову інерцію з усіх відомих науці.


Читайте також: Найцікавіші гаджети, які ми побачимо в 2018 році
Фахівці планують збільшити його потужність, щоб забезпечити можливість заряджати мобільні пристрої, включно зі смартфонами. Передбачається, що в майбутньому термальний резонатор дозволить електрифікувати віддалені регіони, а також забезпечить електроенергією космонавтів.
Нагадуємо, Назвали найкращий смартфон на Android
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.