8 Лютого 2018
Новини

Створена універсальна вакцина від раку

Створена універсальна вакцина від раку

Вчені Національного інституту біовізуалізаціі і біоінженерії США розробили нановакцини для боротьби з раком.

Вакцина, що змушує імунні клітини атакувати пухлину, доставляється в лімфатичні вузли за допомогою білка альбуміну. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature Communications, коротко про неї розповідає medicalxpress.com.

До складу вакцини входять антигени - білки, що дозволяють лімфоцитам розпізнавати різні типи злоякісних пухлин. Вчені додали до антигенів барвник Evans blue, який зв'язується з альбуміном - білком, що міститься в сироватці крові і синтезується в печінці. До них також приєднали невеликий фрагмент ДНК, що підсилює імунну реакцію.

Комплекс антитіло-барвник був названий AlbiVax (від англ. Albumin-binding vaccine). Після ін'єкції AlbiVax зв'язується з сироватковим білком і доставляється їм в лімфатичні вузли, де відбувається активація лімфоцитів.

Препарат протестували на декількох типах пухлин, в тому числі на рак тимуса у мишей. Сімом тваринам робили три ін'єкції з інтервалом в два тижні між кожною. На 70 день експерименту вакцинованих гризунам ввели пухлинні клітини. Через чотири місяці вижило п'ять мишей. Цим тваринам прищепили ще одну дозу ракових клітин, і через шість місяців вижили чотири піддослідних гризуна.

Експерименти на мишах з раком легенів показали, що нановакцини сприяють повній регресії пухлин.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему