7 Лютого 2018
Новини

Людство не вимерло через супервулкан

Людство не вимерло через супервулкан

Вчені університету Арізони з'ясували, що виверження супервулкану Тоба близько 74 тисяч років тому не привело до вимирання людства, як вважалося раніше. Про це повідомляється в phys.org.

Відповідно до існуючої гіпотези, виверження на острові Суматра призвело до похолодання, викидів сірки в атмосферу і кислотних дощів, які знищили рослинність в Східній Африці і завдали їй шкоди навіть в Північній Америці. При цьому величезний шар вулканічних опадів накрив Південно-Східну Азію, територію Китаю і Індії.

За теорією «пляшкового горлечка», чисельність африканської популяції людей в цей час скоротилася з 100 до 10 тисяч, тобто людство вимерло майже повністю.

Дослідники з Арізони вивчили фітоліти - скам'янілі залишки рослин - в відкладеннях озера Малаві (Африка), вік яких охоплює період 100 років до виверження і 200 років після катастрофи. Фахівці не виявили помітних змін в складі рослинності, які могли б свідчити про вулканічну зиму. Були виявлені лише деякі ознаки зникнення гірських рослин, уразливих до відносно невеликого похолодання.

За словами вчених, людські популяції не повинні були сильно постраждати, оскільки поселення знаходилися біля підніжжя гір, де зниження температури повітря, ймовірно, не було значним.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему