22 Січня 2018
Новини

По кого в Україні роботодавці шикуються в чергу, пропонуючи захмарні зарплати

По кого в Україні роботодавці шикуються в чергу, пропонуючи захмарні зарплати

Ринок праці цього року пожвавиться за рахунок оборонної промисловості, сільського господарства і будівництва доріг – пише vesti-ukr.com.

Транспортна індустрія

Весь дорожній фонд, який існує зараз в Україні, був створений ще за часів СРСР. Він не тільки зносився, а й морально застарів, а його можливості не відповідають потребам сучасного транспорту, тому в цьому секторі неминуче будуть проводитися заміна й удосконалення дорожнього полотна, а також прокладання нових транспортних розв’язок. За оцінками фахівців, у цьому секторі однозначно будуть затребувані різноробочі з будівництва доріг, інженери-шляховики, машиністи-асфальтоукладальники.

Яку зарплату пропонують: інженеру-шляховику на старті пропонують зарплату від 10 тис. грн, асфальтоукладальникам обіцяють платити 10 – 12 тис. грн.

Будівельний сектор

За вісім місяців безвізу Україна вже відчула нестачу будівельників – плиточники, муляри і малярі їдуть за кордон. І навіть максимальний термін перебування, 90 днів, цьому не перешкода, адже тривалість середнього контракту з будівельником – три місяці.

Спеціаліст цього сектору зобов’язаний бути синкретичним, тобто повинен уміти зібрати електричний щит, поклеїти шпалери і порадити, де краще зробити розведення водопровідних труб. Річ у тому, що у людей сьогодні немає часу шукати вузькопрофільних фахівців, а наймати цілі бригади – дорого.

Подорожчання електроенергії призводить до загального впровадження енергоефективних технологій, і сьогодні жодне будівництво не обходиться без них, тому на вагу золота фахівці, які вміють розрахувати енергоефективність споруди і працювати із сучасними будівельними матеріалами, які тільки з’являються на ринку.

Яку зарплату пропонують: будівельник-універсал може розраховувати на платню близько 10 тис. грн, фахівець із енергоефективності – від 20 тис. грн, а плиточник – від 16 тис. грн.

Сільськогосподарський сектор

У цьому секторі вакансій утворився вакуум. Фахівці старшого покоління, які здобували освіту 30 – 40 років тому, йдуть на пенсію, не володіють необхідним обсягом знань і не встигають за сучасними технологіями. Ситуацію з кадрами в цій сфері ускладнює і те, що багато хто їде «на поля» за кордон, де їм пропонують зарплату в три рази більшу. За прогнозами, цей сектор потребуватиме таких фахівців, як машиністи і трактористи-комбайнери – їм готові платити від 10 тис. грн. Також у зв’язку з розвитком еко-тренду знадобляться фахівці, які знаються на органіці й екотехнологіях.

Про потенціал цього сектору свідчить і те, що Україна за п’ять перших днів року вибрала всі квоти на експорт пшениці та кукурудзи в країни Євросоюзу на 2018 рік. Тому нинішнього року будуть затребувані агрономи, а також фахівці, які знають технології захисту рослин і способи зберігання зернових.

Яку зарплату пропонують: агрономам з мінімальним досвідом праці пропонують зарплату від 12 тис. грн. Також у цьому секторі зможуть знайти роботу і «менеджери з продажу», маючи невеликі пізнання в агрономії. Вони зможуть розраховувати на оплату від 12 тис. грн у місяць + бонус від обсягу продажів.

Оборонна промисловість

Оборонна промисловість, яка наразі відроджується, відчуває гостру потребу в таких фахівцях, як токарі, слюсарі, верстатники широкого профілю та фахівці з оптичного приладобудування.

Про те, що країні потрібні профі, які вміють працювати з металами і приладами, свідчить і той факт, що в 2018 році були підвищені обсяги держзамовлення в вишах на такі спеціальності: «Механічна інженерія», «Автоматизація та приладобудування» та ін. Усього список держзамовлення розширився з 19 спеціальностей до 27.

Яку зарплату пропонують: слюсарям і токарям пропонують від 15 тис. грн на місяць, а електрогазозварникам – від 14 тис. грн.

Продажі й маркетинг

На ринку вакансій практично чверть пропозицій у 2017 році були саме зі сфери продажів. Ця тенденція, на думку фахівців, продовжиться і в 2018 році. Через велику кількість товарів, які сьогодні активно надходять з-за кордону, проблема не в тому, як їх виготовити, а як продати. Тому роботодавці будуть активно розшукувати менеджерів з продажу та роботи з клієнтами, працівників роздрібних і прямих продажів. Таким співробітникам працедавець пропонує невелику ставку і солідний відсоток від продажів.

Затребувані будуть і інтернет-маркетологи, і SMM-менеджери – продажі все більше йдуть онлайн. І навіть якщо у торгової мережі є стаціонарний магазин, найчастіше у нього є й інтернет-платформа, яку треба розкручувати і просувати.

Яку зарплату пропонують: залежно від сфери роботи менеджер з продажу може розраховувати на 15 тис. грн на місяць, а інтернет-маркетологи і SMM-менеджери – від 12 до 14 тис. грн.

IT-сектор

Окрім традиційних програмістів, сьогодні IТ-сектор відчуває гостру нестачу фахівців з телекомунікацій. Причому затребувані як розробники інтернет-мереж, так і робочі для прокладки кабелю і риття траншей. Також спостерігається підвищений попит на сисадмінів і фахівців служби підтримки, але при цьому перевага віддається людям, які вміють працювати з робототехнікою і алгоритмізацією.

Тотальна автоматизація призводить до потреби у фахівцях, які вміють налаштовувати машини. За оцінками експертів, вони будуть затребувані у всіх технічних сферах діяльності. Знову ж розширення операцій, які можна проводити через Інтернет, робить затребуваними веб-інженерів, які розробляють сайти, і веб-майстрів, в обов’язки яких входить підтримка цих ресурсів. Оскільки у кожної людини по кілька гаджетів різних поколінь, з різними операційними системами, на ринку потрібні будуть фахівці з «підтримки» (Help Desk).

Яку зарплату пропонують: веб-розробник – зі старту 10 тис. грн, помічник системного адміністратора – 15 тис. грн, фахівець із технічної підтримки – від 8 тис. грн. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему