18 Січня 2018
Новини

Що менше вихідних, то кращим стає розвиток економіки

Що менше вихідних, то кращим стає розвиток економіки

Принаймні, саме такої думки дотримується керівник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Для тих, хто сумує за відсутністю в 2018 році Новорічних свят скажу, що робота з перших днів року дасть Україні додатково не менше ніж 1% зростання ВВП. Кожен робочий день дає країні близько 0,4% приросту внутрішнього валового продукту. В Україні де-факто існують великі січневі та травневі свята. Але такі звичаї пасують заможним країнам, які мають потужну економіку. Для тих, хто падає або тільки піднімається, подібні звички є шкідливими для економіки та власного гаманця. Це пам’ять про роки, коли наша країна зростала, а святкові дні, які припадають на вихідні, потім також є вихідними. У 2015 році таких днів було шість. Із країн, які Асоціація постачальників вивчала, лише в Польщі є схоже правило. Але воно стосується свят, які припадають на суботу. Такий день у них також буде вихідним. У той же час роботодавці самостійно визначають день, коли працівники відпочивають.

У нашій країні, де ВВП впав в 2 рази й зараз зростає темпами по 2% щорічно, кожен відсоток важливий. Інакше ми ще 20 років будемо досягати рівня життя 2013 року. Хтось скаже, що краще піднімати економіку за рахунок ефективності праці. Але для цього необхідні гроші, які будуть інвестуватися у виробництво. А з грошима (як на внутрішньому ринку, так й із іноземними інвестиціями) маємо велику проблему. 

Тому коли справа стосується розвитку країни та підвищення рівня життя, то відпочинком необхідно жертвувати», – висловив свою позицію економіст.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему