15 Січня 2018
Новини

Французи почали вимагати від Росії погасити царські борги

Французи почали вимагати від Росії погасити царські борги

Приблизно 400 тисяч французьких громадян звернулися в Міжнародну федеративну асоціацію власників російських позик з вимогою про повернення Росією боргів, списаних у 1918 році за указом Володимира Леніна. Про це повідомляє rfi.fr.

В результаті 15 мільярдів франків (нині еквівалентно 53 мільярдам євро), які в другій половині XIX століття інвестували в російські залізничні компанії, так і не були повернуті. Після відмови у виплаті боргу «сотні тисяч власників російських облігацій виявилися розорені». Сьогодні ж відшкодування списаної заборгованості вимагають нащадки власників російських боргових паперів.

При цьому надії на погашення боргу Росією немає, оскільки в 1997 році Москва уклала з Парижем угоду, згідно з якою російська сторона виплатила в рахунок закриття царського боргу 330 мільйонів євро. Однак власники боргових паперів не вважають питання вирішеним, оскільки «Росія не оголошувала себе банкрутом» і «держборг не має терміну давності», сказав президент асоціації Ерік Санітас.

У 2017 році Росія погасила останню заборгованість за зобов’язаннями СРСР, виплативши Боснії та Герцеговині 125,2 мільйона доларів. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему