Офіційно: як виглядає купюра в 1000 гривень (фото)

Офіційно: як виглядає купюра в 1000 гривень (фото)

Із 25 жовтня Нацбанк введе в обіг в Україні купюру найвищого номіналу у 1000 гривень.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Голова Національного банку України Яків Смолій оголосив про зміни у номінальному ряді банкнот та монет, спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні.

«Наша національна валюта – це те, з чим кожен з нас має справу щодня. Попри те, що безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими в Україні, готівка досі залишається найбільш важливим засобом платежу. Тому для нас особливо важливо, щоб гривня була високоякісною, захищеною і надійною, а розрахунки з нею – комфортними та зручними», – наголосив Яків Смолій.

Він озвучив такі нові рішучі кроки Національного банку на цьому шляху:

  • Монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом;
  • Національний банк з 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

У результаті – після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

«Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим, – уточнив Яків Смолій. – Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу – від США, Канади, Великої Британії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Несподівано: гривня «приваблива для інвесторів» – аналітики The Wall Street Journal

Все про: Україна, Волинь, львів, київ, рівне, суспільство, гроші, Фото, гроші
В тему

Останні матеріали