Відео

ДБР та СБУ затримали ексначальника СБУ в Криму, який працював на спецслужби рф

ДБР та СБУ затримали ексначальника СБУ в Криму, який працював на спецслужби рф

Силовики затримали ексначальника управління Служби безпеки України в Криму Олега Кулініча. Йому інкримінують кілька статей, серед яких є й державна зрада.

Місце затримання ексначальника кримського СБУ не повідомляється.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на коментар від СБУ.

У межах розслідування кримінального провадження встановлено факти співпраці чинного співробітника Служби з представниками спецслужб російської федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами.

Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю.

Також задокументована безпосередня участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України. Дії угруповування завдавали шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці нашої держави.

Працівники ДБР затримали зрадника. Зібрано достатньо доказів для повідомлення співробітнику СБУ про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Водночас в СБУ нагадали, що протидія спецслужбам рф та їхнім спробам розширити агентурну мережу в українських органах державної влади є одним з головних напрямків діяльності СБУ.

«Фігурантами таких справ були й співробітники СБУ, що свідчить про тенденцію до самоочищення Служби. Викриваючи такі ситуації, а не приховуючи їх, ми впроваджуємо курс на побудову сучасної та дієвої спецслужби, що здатна протидіяти сильному ворогу, який чинить шкоду державній безпеці України», — заявили у спецслужбі.

СБУ підкреслює, що в рамках цієї справи готова надати максимальне сприяння та всю необхідну інформацію для подальшого її розслідування.

«Окремо нагадаємо: фігурант кримінального провадження був звільнений з посади в березні цього року. Наголошуємо: в СБУ працюють тисячі чесних і професійних патріотів, багато з яких зараз захищають Україну на фронті зі зброєю в руках. Ми ж продовжуємо курс на очищення Служби — зрадникам не місце в СБУ», — додали в СБУ.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, сбу, дбр, кримінал, прокуратура, війна з Росією, російські спецслужби
В тему