Відео

«Щоб скласти кросворд, доводиться багато читати»: лучанка створила понад 350 кросвордів та сканвордів

«Щоб скласти кросворд, доводиться багато читати»:  лучанка створила понад 350 кросвордів та сканвордів

Мешканка  Луцька Надія Зозуля має досить цікаве захоплення. Так, жінка вже 20 років  складає кросворди та сканворди на різні тематики. За цей час встигла створити понад 350 таких ігор.

Про це пише ВолиньPost.

Як розповіла Надія, перший кросворд жінка склала у 1980 році.

"Вклала багато душі в оформлення, але мені відмовили у друці. Повернулася до кросвордів наприкінці 90-х, тоді не було роботи", – розповіла Надія Зозуля.

Надія Олександрівна каже: щоб створити різнотематичний кросворд їй достатньо пів години, над тематичними працює довше. Щоб скласти кросворд доводиться багато читати.

"Спершу визначаю тематику, підбираю і групую слова за кількістю букв. Наступний крок – обираю базове слово, від якого будую кросворд. Це уже напрацьований алгоритм дій", – розповідала лучанка.

Додає: форма її кросвордів різноманітна – прямокутна і заокруглена, були у вигляді ялинки.

До 150-літнього ювілею Лесі Українки Надія Зозуля видала збірку "Українка у клітинках". Жінка каже: видати збірку накладом 100 примірників допомогла донька Світлана. "У збірці – 14 кросвордів, присвячених письменниці", – розповіла Надія Зозуля.

До 200-ліття від народження Тараса Шевченка лучанка підготувала серію з 12 кросвордів, які увійшли у збірку "Думи мої". Як розповіла Надія, оформляла ці кросворди у зошиті в клітинку.

Зі слів Надії Зозулі, раніше її кросворди публікували у волинських виданнях, нині — переважно у столичних.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, луцьк, Таблоїд, хобі
В тему