Відео

Користувачів «ВКонтакте» поставлять на облік в поліції – РНБО

Користувачів «ВКонтакте» поставлять на облік в поліції – РНБО

Про всіх користувачів забороненої в Україні соціальної мережі "ВКонтакте" буде відомо правоохоронним органам. 

Що стосується людей, які поширюватимуть проросійський контент, то вони ризикують мати проблеми із законом. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час презентації Глобального центру взаємодії в кіберпросторі, створеного за співробітництва МВС і "Нафтогазу України", - пише Обозреватель.

"Я хотів би звернути увагу користувачів ресурсу, який заборонений. Це повинна бути їх відповідальність, навіщо вони це роблять і для чого. Справа в тому, що зараз та система, яка починає працювати, про всіх цих користувачів матимемо розуміння, вони будуть всі на обліку перебувати", – сказав він.

"І якщо вони далі поширюватимуть російський контент на території країни, то матимуть певні проблеми безпосередньо з нашої поліцією і нашими силовими структурами", – підкреслив Данілов.

Він також запевнив, що РНБО у взаємодії із зарубіжними колегами має намір остаточно заблокувати роботу "ВКонтакте" в Україні.

"У нас, згідно із законодавством про санкції, "ВКонтакте" не повинна працювати на території країни. На жаль, сьогодні це як раз та розмова, яка відбувається, про кіберзахист тих чи інших інституцій від цього впливу. Ми сьогодні займаємося цими питаннями", – сказав секретар РНБО.

За словами Данілова, співробітники забороненої в Україні соцмережі зуміли обійти частину блокувань шляхом швидкої зміни проксісерверів. Однак незабаром ця проблема буде вирішена.

"В країні є інституції, які за це відповідають. Зараз це знаходяться в роботі. Вважаємо, що найближчим часом за допомогою наших зарубіжних партнерів це питання буде вирішене", – пообіцяв Данілов.

12 вересня заборонена в Україні російська соцмережа "ВКонтакте" повідомила, що змогла обійти блокування для свого мобільного додатка. Водночас, на сайт "ВКонтакте" українці зайти не можуть.

У Кабміні тим часом заявили, що готують звернення до Google, Apple та інших провайдерів програмного забезпечення з вимогою вилучити мобільний додаток "ВКонтакте" для користувачів з України.

Нагадаємо, заборона на роботу "ВКонтакте" діє в Україні з травня 2017 року. Указом президента Володимира Зеленського від 14 травня 2020 року санкції проти пропагандистських соцмереж, сайтів і ресурсів РФ були продовжені на термін від 1 до 3 років.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: українці, рнбо, Відео T1.ua
В тему

Останні матеріали