Відео

Селяни не чекали допомоги держави і самотужки ремонтують дорогу

Селяни не чекали допомоги держави і самотужки ремонтують дорогу

У Черкаській області селяни самотужки ремонтують дорогу власною технікою та асфальтом, який "забули" дорожники.

Місцеві жителі випадково натрапили на покинутий майстрами асфальт, зібрали до купи техніку, яку вдалося знайти у селі, і приступили до роботи. Старенький трактор та екскаватор замість сучасних катків – це єдина техніка в імпровізованій бригаді дорожників. Детальніше – у матеріалі журналістів 24 каналу

Взятись до роботи вирішили, коли натрапили на купу непотрібного асфальту в сусідньому селі – Медведівці. "Валявся на колишній фермі понад рік. Колись робили дорогу, не встигли використати. Висипали як непотріб, аби люди не бачили" – розповів Назар Лавріненко, місцевий.

Дороги не ремонтували 30 років

У 2020 році в Івківцях вперше працювали "автодорівці", але чимало ям залишили. Технологію місцеві розпитали у дорожників, але необхідного обладнання не мали, тож всі інструменти придумали самі. 

Аби розтопити затверділий асфальт – принесли з дому балон з газом та пальник. "Складного немає взагалі нічого. Один гріє, інший трамбує, третій просто розбиває асфальт, щоб можна було туди покласти, – пояснив мешканець села Юрій Грицан.

Катка для асфальту теж було взяти ніде, тож самі зробили трамбовку з арматури. У селі ремонту раді, особливо тішаться водії.

В ОТГ бракує бюджету

Із шляхами в Медведівській ОТГ – непросто. Її голова Олексій Лавріненко пояснив: намагаються ремонтувати, але на всі одразу бюджету бракує.

Я вдячний тим підприємцям, які працюють там і прикладають зусиль, аби ця дороги була. Ми все, що могли зробити, зробили з весни, – прокоментував він.

Імпровізована дорожня бригада налаштована рішуче: хочуть залатати всі ями в селі. Не оминають навіть найменші, аби через рік вони не перетворилися на великі канави. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: черкаси, дорога, укравтодор
В тему