Відео

Чому м'ясо равликів заборонено продавати в Україні та як під Луцьком працює равликова ферма (відео)

Чому м'ясо равликів заборонено продавати в Україні та як під Луцьком працює равликова ферма (відео)

На Волині, Луцькому районі, смт Торчин понад рік  під відкритим небом вирощують молюсків.

Як працює равликова ферма та які  спеціальні умови потрібні, аби равлики росли – розповідає 12 канал.

Спеціалістка з вирощування равлика Людмила Денисюк розповідає, що для дозрівання равликам необхідна спеціальна трава і час – близько чотирьох місяців.

«Вони бояться сонця. Активність проявляться з вечора і до ранку – цілу ніч. Коли сонце припікає вранці – вони ховаються під щити. Там живуть», – розповіла вона.

Висаджують молюсків наприкінці травня, а збирають у вересні. Опісля миють, сушать і всю зиму зберігають в холодильнику. Там тварини сплять. А навесні їх пробуджують від сплячки. Тоді равлики відкладають ікру.

Найчастіше равликів купують ресторатори або ж консервні заводи. В рік підприємство продає близько двадцяти тон урожаю. Переважно, закордон.

«За кілограм такого равлика – іноземці дають від 3 до 3,5 євро Це має бути висушений, готовий до продажу равлик», – зазначила спеціалістка.

Молюсків імпортують обов’язково в мушлі, адже в Україні їхнє м’ясо продавати заборонено. Технологиня каже, що в нас такий бізнес – новий, тому усі норми вирощування та вивезення і ввезення ще не прописані.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали