Відео

Гора сміття в Індії «доганяє» за висотою Тадж-Махал (відео)

Гора сміття в Індії «доганяє» за висотою Тадж-Махал (відео)

Проблема сміття і його утилізації гостро відчувають в Індії.

Висота сміттєзвалища Газіпур у Нью-Делі сягнула 65 метрів і з такою динамікою може перевищити Тадж-Махал (73 метри) вже наступного року, пише Хмарочос.

Це найвища гора сміття в Індії. Її площа перевищує 40 футбольних полів. Щодня сюди звозять близько двох тонн відходів, і гора виростає щороку на 10 метрів.

Верховний суд Індії вимагає встановити на полігоні червоні вогні для попередження літаків.

На звалищі можна зустріти птахів, безпритульних собак, щурів та понад тисячу збиральників сміття, чимало з яких – діти. Вони збирають сміття, сортують і продають. Це приносить прибуток на рівні двох доларів на день.

Колючий дріт, яким огороджено периметр, не рятує – навпаки, люди ранять себе, продираючись до звалища, і заражаються інфекціями.

Через постійне виділення метану на звалищі виникають пожежі, які тривають кілька днів. Торік під час злив тут стався обвал, внаслідок якого загинули дві людини.

Газіпур було утворено у 1984 році, і з тих пір його кілька разів намагалися закрити. Але інші два сміттєзвалища, що обслуговують 21-мільйонне населення Нью-Делі, вичерпали свої можливості ще десять років тому.

Індійські міста виробляють 62 мільйони тонн відходів щороку. За прогнозами, ця кількість збільшиться до 165 мільйонів до 2030 року.

Водночас в Індії показник споживання пластику на душу населення лишається низьким: 11 кілограмів. Це принаймні вдесятеро менше, ніж у західних країнах.

Все про: Світ
В тему