Відео

Над Волинню з літаків розкидають вакцину від сказу (відео)

Над Волинню з літаків розкидають вакцину від сказу (відео)

У регіоні стартувала масштабна кампанія проти сказу.

У Волинській області розпочали доволі незвичну вакцинацію диких тварин. Препарат розкидають просто із літаків по території всього краю. Чи безпечно це для людей і хто платить за таку профілактику, ідеться в сюжеті «24 каналу».

Таких вакцин у кожному ящику 160. Всередині приманки – блістер з антитілами. Коли звір його прокушує, препарат, який запобігає захворюванню на сказ, потрапляє в організм.

За словами Ярослава Шарія, директора підприємства-розробника, вакцина діє протягом двох-трьох годин, а імунітет виробляється приблизно на 14-й день.

Капсули розкидають через встановлений у літаках барабан. Загальний обсяг – понад 400 тисяч доз.

Барабан, який розкидає вакцину

«Повинно бути 25 штук на квадратний кілометр. Це спеціальна машинка, яка обладнана GPS. Принцип дії в роботі: закидається вакцина в барабан, вмикається кнопка запуску», – пояснив принцип Михайло Жидачівський, оператор скидання вакцин.

Перед кожним вильотом літак проходить техогляд. У кожного пілота окремий маршрут. А їх загалом є три. Карта польоту завантажена в планшет.

Так виглядає новітня вакцина для диких звірів 

Вакцинацію диких тварин проводять за кошт Євросоюзу. Там позбутися сказу серед звірів змогли за п’ять років. Тепер же європейці вкладають гроші в сусідні держави, аби хвороба знову не повернулася на їхню територію.

«У 2016 році було 67 випадків сказу, у 2017-му – 48, а у 2018-му – 22. За чотири місяці 2019 року ми маємо вже дев’ять випадків захворювання», – зазначив Сергій Войтюк, заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

Фахівці запевнили: якщо капсула впаде на чиємусь приватному обійсті – це не страшно. Вакцина повністю натуральна й безпечна як для домашніх тварин, так і для людини.

А щоб ефект був максимальним, такі профілактичні польоти мають виконувати двічі на рік. Наступний етап планують уже восени.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали