Відео

У джунглях Бразилії знайшли унікальний вид жаб-«лампочок» (відео)

У джунглях Бразилії знайшли унікальний вид жаб-«лампочок» (відео)

Вчені виявили вид жаб, скелет яких випромінює світло.

Вчені виявили два види крихітних жаб сімейства короткоголових, скелет яких здатен випромінювати світло. Ці жаби мешкають у лісах Бразилії, дуже отруйні і є одними з найменших земноводних на Землі – їх розмір ледь перевищує 1 см, передає «Главком».

Науковці почали досліджувати ці види жаб – Brachycephalus ephippium і B. Pitanga – близько двох років тому, зокрема, намагались з’ясувати, як рептилії шукають собі пару.

Дослідники були здивовані, коли дізнались, що ці земноводні не чують власного квакання, адже їхній слуховий апарат не пристосований до сприйняття звуків потрібної частоти. Зазначимо, саме завдяки звукам більшість жаб шукають собі партнера.

Також група науковців з’ясувала, що вирости скелета цих земноводних, які розташовані безпосередньо під шкірою, починають яскраво світитись, якщо підсвітити їх ультрафіолетом: візуально амфібія стає плямистою.

Зазначається, що флюоресценція кісток у хребетних це не рідкісне явище, водночас зазвичай воно відрізняється значно меншою яскравістю.Цей випадок, за словами науковців, є досить особливим і наразі незрозумілим. Імовірно, така особливість має стосунок до приманювання протилежної статі, а можливо – до відлякування хижаків.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему